7. 12. svátek má Ambrož

Studentka z Ukrajiny: Co vám závidím, je vybavení vašich škol. V porovnání s našimi je velmi moderní

16. února 2020   (16:43)
Studentka z Ukrajiny: Co vám závidím, je vybavení vašich škol. V porovnání s našimi je velmi moderní

V rámci projektu EDISON dorazilo do Příbrami osm zahraničních stážistů. Studentům Gymnázia pod Svatou Horou přiblíží místa, kde žijíIndonésie, Gruzie, Srbsko, Indie, Taiwan, Bangladéš a Ukrajina. Z těchto koutů světa pochází vysokoškolští studenti, kteří tento týden dorazili do Příbrami, aby zde nasáli informace o naší zemi a zároveň studentům místního Gymnázia pod Svatou Horou přiblížili pohled na místa, kde žijí oni. Ve městě na úpatí Brd stráví celý týden. Gymnazistům osvěží hodiny anglického jazyka, zeměpisu a dějepisu. Zvoněním na konci hodiny však vzájemná setkání neskončí. Stráví společně i spoustu svých volných chvil a je dost možné, že se mezi nimi vytvoří i nová dlouholetá přátelství.

V přednáškách lektoři nejen představují své země, ale diskutují se studenty nad tématy, které je zajímají, ať z pohledu cestovatelského, kulturního nebo geopolitického. Dotknou se problémů, které mají země společné i těch, ve kterých se lišíme," uvedla koordinátorka projektu Kateřina Nosková.
 
Vzájemná setkání neprobíhají jen během vyučovacích hodin. V méně formálním duchu se diskutuje i o přestávkách a po vyučování. V neděli vyrazili všichni společně na podvečerní výlet do Prahy, čeká je návštěva Svaté Hory a další aktivity, které jsou již čistě v režii studentů příbramského gymnázia.

Do projektu se zapojují i rodiny gymnazistů, které stážistům po dobu pobytu ve městě ochotně nabídly ubytování. Část jich pak bydlí v bytě místní Obchodní akademie.

„Týden na našem gymnáziu je pro ně čtvrtým týdnem a další dva jsou ještě před nimi. Přestože již cítí únavu a stesk po domově, všichni považují účast v projektu za významnou životní zkušenost i příležitost. I našimi studenty je tento projekt velmi pozitivně hodnocen,“ dodala koordinátorka.

„Obdivuji vaši zemi, zejména architekturu a přírodu. Moc se mi tu líbí. Co vám závidím, je například vybavení vašich škol. V porovnání s našimi je velmi moderní,“ řekla Natalya z Ukrajiny.

Projekt Edison (Education, Drive, Internationality, Students, Opportunity, Network) probíhá ve spolupráci se společností AIESEC. Jedná se o nepolitickou, nezávislou, not-for-profit organizaci, vedenou mladými lidmi, kteří se zajímají o světové problémy, leadership a management. Cílem je spojit mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.
Indonésie, Gruzie, Srbsko, Indie, Taiwan, …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová, foto Gymnázium pod Svatou Horou

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz