Studenti učí žáky základních škol o kyberkriminalitě
18. března 2025 (07:00)
foto: Studenti učí žáky základních škola o kyberkriminalitě. / Policie ČR
Trestná činnost páchaná v kyberprostoru vykazuje dlouhodobě vzestupnou tendenci. Studenti ze SOŠ Dubno a Střední průmyslové školy Příbram se proto zapojili do projektu „Mysli, než klikneš“.
Na podzim tři policejní specialisté z oboru kyberkriminality uskutečnili u studentů 2. ročníku tři atraktivní přednášky, které doplnili i kazuistikami.
„Po ukončení přednáškového bloku vybraní účastníci projektu následně zpracovali prezentaci na téma prevence kyberkiminality, kde zúročili získané poznatky. S touto prezentací pak navštívili žáky II. stupně některých základních škol, kde dětem přiblížili různá rizika online prostředí, jako je kyberšikana, kyberpodvody, sexting apod. Od začátku letošního roku uskutečnili již přes deset takových přednášek,“ uvedla policistka Monika Schindlová.
Žáci prý daleko lépe přijímají informace od teenagerů, protože jsou jim věkově bližší, zvyšuje se tím atraktivita a také srozumitelnost přednášek. Pro studenty středních škol jde pro změnu o rozvíjení komunikačních dovedností, získávání zkušeností a ukotvení získaných informací.
Žáci prý daleko lépe přijímají informace od teenagerů, protože jsou jim věkově bližší, zvyšuje se tím atraktivita a také srozumitelnost přednášek. Pro studenty středních škol jde pro změnu o rozvíjení komunikačních dovedností, získávání zkušeností a ukotvení získaných informací.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Policie ČR
autor: Karel Hutr
Další články
Konečně! Toalety v Jiráskových sadech po dlouhé rekonstrukci otevřeny. Lidé to vítají
Po několika měsících, kdy byly veřejné toalety v Jiráskových sadech kvůli rekonstrukci …
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se v roce 2026 uskuteční už po …
Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně
Je tady měsíc, který každoročně prověřuje pevnou vůli tisíců lidí. Do dalšího ročníku …
V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu
Hasiči, záchranáři a policité ve čtvrtek 5. února zasahovali v bývalém lomu Velká …
Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku
Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 5. února krátce před půl druhou odpoledne na …
Takového pacienta tu ještě neměli. Netopýr s obříma ušima unikl kočce, nyní se o letouna starají ve stanici
Ve zvířecí kartotéce Záchranné stanice Ochrany fauny ČR v Hrachově se poprvé objevil …
Pozor na parfém XENA – může ohrozit zdraví a obsahuje zakázané látky
Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před parfémovou vodou XENA, PARFUM …
Cizinci podle policie páchají méně zločinů než dřív. Nejčastěji je to ohrožení pod vlivem návykové látky
Kriminalita cizinců ve Středočeském kraji loni meziročně klesla. Cizinci spáchali 1036 …
Budíček ve tři ráno, o padesát procent víc soli. Proč nejsou ulice v Příbrami suché?
Když začne padat sníh nebo se tvoří námraza, vyrážejí technické služby Příbram do …
Nepřehlédněte
Nový vedoucí lékař urgentního příjmu: Jsem rád, že jsem právě v Příbrami
MUDr. Pavel Poláček je novou tváří příbramské nemocnice. Má bohaté zkušenosti ze …
ROZHOVOR




