Stříbrná tečka. Paratriatlonista Tománek zakončil letošní rok titulem vicemistra světa v polovičním Ironmanu
17. prosince 2024 (18:00)
foto: IRONMAN 70.3 World Championship / FB / PR
Paratriatlonista Jan Tománek slaví další velký úspěch. Po nedávném zisku titulu mistra světa v klasickém Ironmanu přidal do své sbírky stříbrnou medaili ze světového šampionátu na poloviční ironmanské distanci. Ten se uskutečnil o uplynulém víkendu na Novém Zélandu.
Český reprezentant nestačil pouze na Australana Nica Beveridge, za kterým v cíli zaostal o více než půlhodinu. „Podal jsem výkon na hranici svých možností, ovšem na Australana to zkrátka nestačilo. Nezbývá než uznale smeknout klobouk před tím, jaký výkon během celého závodu předvedl, pogratulovat mu k vítězství a pokorně přijmout krásné druhé místo,“ řekl Jan Tománek v cíli závodu, který dokončil v čase 6:04:04 hodiny.
Sedmatřicetiletému paratriatlonistovi se tak nepodařilo navázat na nedávný titul mistra světa v klasickém Ironmanu a dosáhnout unikátního počinu v podobě vítězství na dvou ironmanských světových šampionátech během jednoho kalendářního roku.
„Od začátku jsem věřil, že tohoto velmi ambiciózního cíle je možné dosáhnout. Byl by to splněný sen, ale i tak si svých letošních dosažených úspěchů v podobě titulu mistra a vicemistra světa v klasickém a polovičním Ironmanu velmi vážím,“ konstatoval Tománek. „Zároveň je to pro mě motivace nadále pokračovat v tvrdé práci a posouvat svou výkonnost, abych se na nejvyšší stupínek v polovičním Ironmanu v budoucnu vrátil,“ doplnil.
„Od začátku jsem věřil, že tohoto velmi ambiciózního cíle je možné dosáhnout. Byl by to splněný sen, ale i tak si svých letošních dosažených úspěchů v podobě titulu mistra a vicemistra světa v klasickém a polovičním Ironmanu velmi vážím,“ konstatoval Tománek. „Zároveň je to pro mě motivace nadále pokračovat v tvrdé práci a posouvat svou výkonnost, abych se na nejvyšší stupínek v polovičním Ironmanu v budoucnu vrátil,“ doplnil.
foto: archiv Jana Tománka / se souhlasem
Momentálně se však chce věnovat hlavně odpočinku po náročné sezoně. „Mám za sebou jednoznačně nejtěžší období ve své sportovní kariéře, během kterého jsem musel čelit nesčetným fyzickým i psychickým výzvám, ukázat vytrvalost, odhodlání a nezlomnou vůli. Proto si teď chci především odpočinout a načerpat síly pro následující rok 2025,“ dodal Jan Tománek.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Agentura Media list
autor: Oldřich Kozák
Další články
Pět důležitých důvodů, proč mít v zimě auto dokonale očištěné a perfektní výhled
Zima dává řidičům zabrat. Sníh, námraza a špatná viditelnost jsou každodenní realitou. …
Srdce Příbrami v Sydney: Adéla Křenková slaví bronz z MS
České juniorky to dokázaly — potřetí v řadě vezou domů medaili z mistrovství světa. V …
Sport
Živá voda. Tradice, mýty nebo skutečnost?
Voda nabraná v noci z 18. na 19. ledna je podle starých tradic i některých moderních …
Zajímavosti
Gastro agent: Pizzeria Sicilia
Fast‑food má být rychlý, jednoduchý a cenově přijatelný. Ale i u rychlého občerstvení …
Fast food
Obrázky nejen příbramské: Nová výstava v nemocniční galerii představuje deset let tvorby Karla Plačka
Galerie Gaudii gratia Oblastní nemocnice Příbram hostí novou fotografickou výstavu s …
Brdské lesy se mění. Díky péči VLS jsou zdravější, pestřejší a lépe odolávají klimatickým výzvám
Brdy procházejí v posledních letech výraznou proměnou. Území, které ještě nedávno …
Proč je setrvávání v toxických vztazích trendem dnešní doby?
Toxické vztahy tu byly vždy, ale až v posledních letech se o nich mluví otevřeně a …
Masopust v Podlesí nabídne program pro děti i dospělé. Veselí odstartuje už v knihovně
Podlesí se i v letošním roce chystá na tradiční masopustní veselí, které každoročně …
Masopust
Volejbalisté Příbrami padli s Brnem v pěti setech. Dramatický duel rozhodl tie-break
Sedmnácté kolo základní části ČEZ extraligy mužů nabídlo v Příbrami divákům atraktivní …
Sport
Podbrdsko online: poklady regionu, které jinde nenajdete. Starší ročníky jsou zdarma v archivu
Sborník Podbrdsko už více než třicet let odkrývá příběhy, objevy a zapomenuté …
Historie




