12. 8. svátek má Klára

Střelba v ostravské nemocnici si vyžádala šest mrtvých. Pachatel spáchal sebevraždu

10. prosince 2019   (09:29)
Střelba v ostravské nemocnici si vyžádala šest mrtvých. Pachatel spáchal sebevraždu

„V tuto chvíli nemáme žádné informace, že by nebezpečí hrozilo i v dalších nemocnicích. Nevylučujeme, že dojde k nějaké úpravě bezpečnostních postupů,“ uvedl pro pribram.cz tiskový mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota


Prakticky všechny dostupné policejní hlídky z okolí Ostravy zasahují v areálu Fakultní nemocnice, kde mělo podle oznámení dojít ke střelbě. Na místě jsou prvosledové hlídky policistů a také specializované útvary. Při střelbě zemřelo nejméně šest lidí a dva byli vážně zraněni.

Na místě jsou záchranáři a hasiči. Ti povolali také evakuační autobus. Okolí je uzavřeno. Uzavřeny jsou také všechny vchody do nedaleké Vysoké školy báňské. Policisté evakuovali až stovky lidí, pacienti dostali zákaz vycházet z pokojů. Na místo vzlétl policejní vrtulník a povolán byl Útvar rychlého nasazení.

Po pachateli policisté intenzivně pátrají. Mělo by jít o cca 180 centimetrů vysokého muže v červené bundě.

„Policejní prezident s panem náměstkem a ministrem vnitra míří na místo události. Po vyhodnocení situace bude rozhodnuto, zda bude posílen výkon služby Policie ČR, a to i v dalších krajích,“ uvedl pro pribram.cz Ondřej Moravčík, tiskový mluvčí Prezídia Police ČR.

O vyjádření jsme požádali také tiskového mluvčího Oblastní nemocnice Příbram, který nám sdělil: „V tuto chvíli nemáme žádné informace, že by nebezpečí hrozilo i v dalších nemocnicích. Získaná data budeme vyhodnocovat a nevylučujeme, že dojde k nějaké úpravě bezpečnostních postupů. V rámci naší nemocnice probíhal tento rok rozsáhlý projekt, ve kterém se zaměstnanci školili na to, jak jednat v obdobných situacích.“

AKTUALIZACE:

„V současnosti posilujeme dohled nad vybranými měkkými cíli po celé České republice. Veřejnost žádáme o trpělivost a ohleduplnost," uvedla Policie ČR na svém Twitteru.

Při střelbě zemřelo šest lidí," potvrdil premér Andrej Babiš.

Podezřelý ze střelby v ostravské nemocnici spáchal v úterý dopoledne sebevraždu. Policie našla tělo na okraji Ostravy nedaleko Hlučína. Muže ještě resuscitovali, ale následně zemřel.







Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví připadá na 13. srpna a připomíná desetinu lidí, kteří svět … ZAJÍMAVOSTI Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Umožnit těžce nemocným a umírajícím splnit mnohdy jedno z jejich posledních přání. To … AKTUÁLNĚ Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně ve Středočeském kraji končí, výnosy meziročně klesly v důsledku sucha až o desítky … AKTUÁLNĚ Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Současné omezení provozu na dálnici D4 u Jíloviště, kde se kvůli stavbě nového mostu … AKTUÁLNĚ Sedlčanští hasiči převzali novou termokameru spolufinancovanou městem Sedlčanští hasiči převzali novou termokameru spolufinancovanou městem V úterý 11. srpna 2026 proběhlo na hasičské stanici HZS Středočeského kraje v … SEDLČANSKO Policie vyráží na řidiče z výšky: Skrytá Iveca odhalila už téměř 1 400 prohřešků Policie vyráží na řidiče z výšky: Skrytá Iveca odhalila už téměř 1 400 prohřešků Telefon v ruce, překročená rychlost nebo nebezpečné předjíždění. Právě na takové … DOPRAVA Mohutný požár skládky v Chrástu: Černý dým a plameny byly vidět na kilometry daleko, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu Mohutný požár skládky v Chrástu: Černý dým a plameny byly vidět na kilometry daleko, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu Rozsáhlý požár skládky v obci Chrást u Březnice dnes večer zalarmoval profesionální i … AKTUÁLNĚ Nový Knín slaví 250 let včelařské školy. Dorazí i Marie Terezie a Vojta Nedvěd Nový Knín slaví 250 let včelařské školy. Dorazí i Marie Terezie a Vojta Nedvěd Unikátní kapitolu českého včelařství připomene o víkendu Nový Knín. Právě před 250 … ZAJÍMAVOSTI Demence nemusí přijít tak brzy. Tři rizikové faktory rozhodují o celých 13 letech života Demence nemusí přijít tak brzy. Tři rizikové faktory rozhodují o celých 13 letech života Demenci dnes neumíme zastavit, ale podle nové studie ji dokážeme výrazně oddálit. Až o … ZDRAVOTNICTVÍ
Novela stavebního zákona zrychluje výstavbu. Přírodu ale může stát víc, než se zdá Novela stavebního zákona zrychluje výstavbu. Přírodu ale může stát víc, než se zdá Novela stavebního zákona, kterou poslanci schválili v červenci, má zrychlit povolování … POLITIKA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz