9. 4. svátek má Dušan




Středočeští zastupitelé schválili na předfinancování projektu „Obědy do škol ve Středočeském kraji“ téměř dva miliony korun

26. listopadu 2018   (17:07)
Středočeští zastupitelé schválili na předfinancování projektu „Obědy do škol ve  Středočeském kraji“ téměř dva miliony korun

V rámci 2. pololetí tohoto školního roku zajistí bezplatné stravování pro téměř 800 dětí



Zastupitelé v rámci rozpočtového opatření pro období letošního roku přesunuli 1,979 milionů korun na předfinancování projektu „Obědy do škol ve Středočeském kraji“. Částka se na projekt přesouvá z prostředků, které byly určené na předfinancování a kofinancování projektů EU. Po schválení žádosti bude projekt hrazen z evropských peněz, konkrétně z Operačního programu potravinové a materiální pomoci. Projekt získal podporu napříč Zastupitelstvem Středočeského kraje. Z 53 přítomných zastupitelů pro něj hlasovalo 50 zastupitelů.

Aktuálně se přihlásilo do projektu zhruba pět desítek škol. Ty by měly v rámci 2. pololetí tohoto školního roku zajistit bezplatné stravování pro téměř 800 dětí v celkové finanční výši přes dva miliony korun. „Cílem kraje je zabezpečit školní stravování dětem z mateřských škol a žákům základních škol a případně i žákům víceletých gymnázií ze sociálně slabých rodin ve věku 3 až 15 let, jejichž rodiny se ocitly v hmotné nouzi,“ prohlásil náměstek pro oblast financí Gabriel Kovács (ANO 2011). Gabriel Kovács zároveň zopakoval, že peníze za obědy nebude kraj platit ze svého rozpočtu, pouze projekt předfinancuje. Hrazeny budou z prostředků Evropské unie na základě žádosti, kterou kraj podá do již vyhlášené výzvy Ministerstva školství zaměřené na bezplatné stravování.

Do projektu se přihlásily jak základní a mateřské školy, tak i gymnázia. „Zaplacení oběda není finanční podporou rodin, ale přímou podporu dětí, které dostanou ve škole oběd,“ zdůraznila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011). Podle ní jde u dětí z mateřských škol o jedno hlavní jídlo a dvě jídla doplňková včetně pitného režimu po celou dobu pobytu v mateřské škole, u žáků základních škol pak je to oběd, kterým se rozumí polévka nebo předkrm, hlavní chod, nápoj, případně doplněk, jako je salát, dezert nebo ovoce.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Ing. Helena Frintová (Procházková)
autor: top








Další články

Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA Jaro letos v Příbrami nepřineslo jen teplejší počasí, ale i nový módní vítr. Na konci … PR Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66 Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66 Návštěvníci této oblíbené události uvidí na čtyři stovky vystavených plechovek a … NEPŘEHLÉDNĚTE Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Nedostatek parkovacích míst v Příbram je problém, který jako místní obyvatel vnímám … NÁZOR Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram mají za sebou mimořádně dramatické utkání. V domácím … SPORT TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu V neděli 12. dubna ožije příbramská Svatá Hora netradičním dobrodružstvím. Dorazí sem … AKTUÁLNĚ Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice se objeví v dalším dílu dokumentárního cyklu Skryté skvosty, který … HISTORIE V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů Burza pro návštěvníky začíná v 8.30 ráno a končí ve 14 hodin. Vystavovat zde bude 90 … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Velikonoční oteplení nás příjemně naladilo na jaro, ale návrat k realitě byl nečekaně … AKTUÁLNĚ Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté na Příbramsku v dubnu zesílí dohled nad bezpečností silničního provozu. … DOPRAVA
Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Ve čtvrtek 9. dubna od 17 hodin se v sále restaurace v Pičíně uskuteční beseda s … HISTORIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz