24. 2. svátek má Matěj




Středočeští zastupitelé dnes zvolí nové vedení kraje

29. října 2024   (11:30)
Středočeští zastupitelé dnes zvolí nové vedení kraje
foto: Petra Pecková / X

Zastupitelé Středočeského kraje budou dnes volit nové krajské vedení.


Středočeští zastupitelé zvolí na dnešním ustavujícím jednání nové krajské vedení. Na hejtmanku je navržena opět Petra Pecková z hnutí STAN, které ve volbách skončilo na druhém místě. Starostové se domluvili na koalici se Spolu, v novém zastupitelstvu budou mít dohromady těsnou většinu jednoho hlasu. Vítězné ANO bude v opozici.

V jedenáctičlenné radě by mělo STAN připadnout pět křesel včetně hejtmanky a Spolu šest. Lídr Spolu Jan Skopeček (ODS) má být neuvolněným náměstkem pro regionální rozvoj. Většina dosavadních členů rady bude ve svých funkcích pokračovat.

Středočeské zastupitelstvo má 65 členů, z toho vítězné ANO obsadilo 25 křesel. Druzí Starostové budou mít 20 mandátů a třetí Spolu 13 zastupitelů. Čtvrtá koalice SPD, Trikolora a PRO bude mít čtyři zastupitele. Na pátém místě skončilo Stačilo! se třemi mandáty.
Před čtyřmi lety Starostové vytvořili širokou koalici se všemi ostatními stranami s výjimkou ANO. V krajské radě usedli zástupci STAN, ODS, Pirátů a Spojenců pro Středočeský kraj, které tvořili TOP 09, Hlas a Zelení. Hejtmankou se stala Pecková. Piráti se nyní do nového zastupitelstva nedostali.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Další články

Drony místo slz. 180 zachráněných srnčat — patron David Kraus podporuje sbírku Drony místo slz. 180 zachráněných srnčat — patron David Kraus podporuje sbírku Jen v loňské sezóně zachránili dobrovolníci z organizace Pomáháme srnčatům z.s. přes … ZVÍŘATA V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu Před půl sedmou večer v pondělí 23. února byla nahlášena nehoda s chodcem v Příbrami v … AKTUALIZOVÁNO V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin V Chráněné krajinné oblasti Brdy přibylo patnácté maloplošné zvláště chráněné území – … ZAJÍMAVOSTI Smrtelná vzteklina se objevila u psa dovezeného do Evropy Smrtelná vzteklina se objevila u psa dovezeného do Evropy Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje na závažný případ zavlečení vztekliny do … Chcete rozhodnout, kde policie „chytí“ řidiče za rychlou jízdu? Zapojte se do Speed Marathonu 2026! Chcete rozhodnout, kde policie „chytí“ řidiče za rychlou jízdu? Zapojte se do Speed Marathonu 2026! Máte pocit, že někteří řidiči jezdí příliš rychle právě u vás? Teď máte šanci … Na Slapech se provádí generální oprava mostu na hrázi, vyžádá si uzavírku Na Slapech se provádí generální oprava mostu na hrázi, vyžádá si uzavírku Na Slapské přehradě byla letos zahájena generální oprava mostu. Práce potrvají do roku … Příbram bude hostit republikový šampionát. Do města přijede elita dětského krasobruslení Příbram bude hostit republikový šampionát. Do města přijede elita dětského krasobruslení Zimní stadion v Příbram se od 6. do 8. března stane dějištěm Mistrovství České … Srážka dvou Fordů u obce Obory, kvůli vyšší škodě vyjela k nehodě policie Srážka dvou Fordů u obce Obory, kvůli vyšší škodě vyjela k nehodě policie V pondělí 23. února krátce před sedmou hodinou ranní se v katastru obce Obory na … Komisař, který ve volném čase zachraňuje Svatohorský sad s přáteli Komisař, který ve volném čase zachraňuje Svatohorský sad s přáteli Luboš Řezáč, příbramský komisař kriminální policie a zakladatel spolku Svatohorské … ROZHOVOR
V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově se v neděli 22. února odehrála dramatická záchranná akce.
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz