31. 5. svátek má Kamila

Středočeští záchranáři vyjížděli v noci ke 201 případům, často kvůli alkoholu

1. května 2015   (11:20)
Středočeští záchranáři vyjížděli v noci ke 201 případům, často kvůli alkoholu
foto: pribram.cz

Záchranáři se setkali i s agresivním chováním.



Filipojakubská noc se každý rok pro záchranáře nese ve znamení zvýšeného
počtu výjezdů, a to především k popáleným a intoxikovaným osobám.

A tak při dnešní noční směně středočeští záchranáři vyjeli ve 201
případu, z nichž dle odhadu zdravotnického operačního střediska byl
zhruba ve 40 % událostech spoluviník alkohol. A že u ohňů nepily jen
osoby zletilé je nasnadě.

Posádky při náročné směně zažily i alkoholem posilněné jedince s
agresivním jednáním, kteří neváhali naše záchranáře fyzicky napadnout a
vyplnit pak čas transportu do zdravotnického zařízení nevybíravým
verbálním projevem.

Příklady:
Na Kladensku zasahovali záchranáři u malého dítěte, které si při pálení
čarodějnic způsobilo popáleninu dlaně. Po ošetření ho odvezli do
kladenské nemocnice.

Jesenická posádka rychlé lékařské pomoci vyjela na Praze-východ k 14leté
osobě, která byla silně intoxikována alkoholem. Po zajištění byla
přepravena do krčské nemocnice na dětské oddělení.

Další z výjezdů na Praze-východ byl k mladistvému pacientovi, který si v
alkoholovém opojení způsobil úraz hlavy. Říčanská posádka rychlé
zdravotnické pomoci mu poskytla nezbytné ošetření a transportovala ho do
Thomayerovy nemocnice na chirurgické oddělení.

K opilému dospělému muži na Berounsku, který spadl do ohně a způsobil si
popáleniny II. stupně na 15 % povrchu těla, musela být pro jeho
agresivitu přivolána Policie ČR. Ta ho po ošetření spolu se záchranáři
transportovala do hořovické nemocnice, protože pro jeho stoupající
agresivitu ho nebylo možno převézt do vinohradské nemocnice na kliniku
popálenin.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: red








Další články

Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera Po sobotním bouřlivém počasí, které se prohnalo částečně i naším regionem, můžeme … AKTUALIZOVÁNO Zničené náhrobky, pobořená zeď. Poslední židovská památka v Příbrami volá o pomoc Zničené náhrobky, pobořená zeď. Poslední židovská památka v Příbrami volá o pomoc Židovský hřbitov v Příbrami je jednou z nejtišších, ale zároveň nejvýmluvnějších … HISTORIE Příbram si dnes připomíná 134 let od březohorské důlní katastrofy. Tragédie, která změnila české hornictví Příbram si dnes připomíná 134 let od březohorské důlní katastrofy. Tragédie, která změnila české hornictví V neděli 31. května uplynulo 134 let od největší tragédie v dějinách českého rudného … HISTORIE Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. … LIFESTYLE Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open … SPORT Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním … ROZHOVOR Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak … FOTO Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká sportovní nápor. Nový rybník obsadí stovky triatlonistů z celé republiky Příbram čeká nabitý sportovní víkend. Už 30. a 31. května se areál Nový rybník promění … SPORT Kociánek, drobný klenot brdských lesů Kociánek, drobný klenot brdských lesů Když člověk prochází jarními Brdy, snadno přehlédne jednu z jejich nejpůvabnějších … POZNÁVÁME BRDY
Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Složky IZS v plném nasazení: Páteční odpoledne přineslo havárii na střechu i požár s nadýchaným řidičem Příbramští záchranáři, policisté i hasiči zasahovali během několika hodin u série … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz