2. 7. svátek má Patricie




Středočeští policisté na Silvestra a na Nový rok pohřešovali tři osoby

2. ledna 2021   (13:07)
Středočeští policisté na Silvestra a na Nový rok pohřešovali tři osoby
foto: pribram.cz, PČR

Policisté ve Středočeském kraji, tak jako jinde v republice, kromě dohledu nad veřejným pořádkem, kontrolovali také dodržování vládních opatření. Kontrol s tímto zaměřením provedli 1 534, z toho pak 666 kontrol restaurací, barů, či podobných provozoven.


Silvestrovské oslavy a příchod nového roku 2021 nebyl ani v nejmenším stejný jako v letech předešlých. Tradice spojené s příchodem roku poznamenala pandemie koronaviru a s ní spojená četná opatření. Zásadním opatřením a změnou oproti minulým rokům bylo uzavření restaurací, barů a podobných provozoven, velmi zásadním opatřením byl i zákaz vycházení po 21. hodině až do páté hodiny ranní, či sdružování více než dvou osob, a v neposlední řadě i zákaz pořádání půlnočních ohňostrojů.

Policisté ve Středočeském kraji, tak jako jinde v republice, kromě dohledu nad veřejným pořádkem, kontrolovali také dodržování vládních opatření. Kontrol s tímto zaměřením provedli 1 534, z toho pak 666 kontrol restaurací, barů, či podobných provozoven. V 7 případech zjistili porušení kvalifikovaná jako přestupek, ta budou postoupena a následně řešena příslušným správním orgánem.
"Silvestrovskou službu" vykonávalo na operačním středisku KŘP Středočeského kraje a přijímalo oznámení z linky tísňového volání 5 policistů. Do prvního lednového rána roku 2021 přijali celkem 596 tísňových volání, z nichž 338 museli dále řešit a zajišťovat součinnost policejních hlídek. Jednalo se například o dopravní nehody, či události spojené s dopravou (69), fyzická napadení či narušování občanského soužití (29), krádeže, či krádeže vloupáním, (22), požáry (28), různá porušení související s nouzovým stavem a nařízeními vlády (20). Operátoři tísňové linky přijímali a reagovali také na anonymní oznámení, která byla intenzivnější s příchodem půlnoci. Takovýchto anonymních volání přijali 164 a týkala se zejména rušení nočního klidu, či porušování vládních opatření.
V rámci Silvestra a Nového roku 2021 pohřešovali policisté na základě oznámení tři osoby. Například více jak dvě hodiny pátrali po mladém muži, který si chtěl podle všeho zřejmě ublížit a pohyboval se v lesích na Kladensku. Po oznámení již nebyl nijak kontaktní. Ztraceného muže hledala více jak desítka policistů z obvodních oddělení a oddělení hlídkové služby, vzlétl i vrtulník. A výsledek pátrací akce? Muž byl v dnešních ranních hodinách nalezen doma na Berounsku, zdráv a v pořádku.

Bohužel i letos zraňovala zábavní pyrotechnika. Spolu se zdravotnickou záchrannou službou byli policisté voláni na Mělnicko, kde si ji skupinka kamarádů odpalovala. Bohužel to pro jednoho z nich, 21letého mladíka, skončilo velmi nešťastně. Poté, co zábavní pyrotechniku umístili do betonového odpadkového koše, ten se po odpálení rozlétl a část betonu zasáhla do hlavy právě 21letého mladého muže. Zdravotnická záchranná služba ho v bezvědomí převážela do nemocnice. Jeho stav je kritický.
A jak hodnotí oslavy příchodu Nového roku právě policisté z operačnícho střediska s ohledem na množství přijatých oznámení a řešení různých případů? Oproti předchozím rokům byl tento "nezvykle klidnější", i když policisté, kteří byli v tu noc ve službě museli samozřejmě vyjíždět na místa oznámení, provádět kontroly vládních nařízení, prověřovat a řešit veškeré nahlášené události, za což jim patří velké poděkování.

A toho se také někteří policisté dočkali. Například přímo na kladenské obvodní oddělení přišel osobně za policisty místní známý umělec, aby jim poděkoval za práci, kterou vykonávají a popřál vše dobré do nového roku. A to je bezesporu milá "odměna" pro každého policistu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
PČR
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu … Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny … AKTUÁLNĚ Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah … AKTUÁLNĚ Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje … AKTUÁLNĚ Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na … AKTUALIZOVÁNO Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v … LIFESTYLE Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde … AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz