Středočeští hasiči zasahovali od půlnoci u 17 požárů, měli méně výjezdů než loni
AKTUALIZOVÁNO
1. ledna 2024 (08:51)
foto: HZS/PR
Hasiči od silvestrovského rána do dnešních 07:00 zasahovali u 66 událostí, před rokem vyjížděli ke 111 událostem.
Silvestrovské oslavy ve středních Čechách patřily počtem událostí ke klidnějším a obešly se bez vážných následků. Hasiči od silvestrovského rána do dnešních 07:00 zasahovali u 66 událostí, před rokem vyjížděli ke 111 událostem. Od půlnoci letos zasahovali u 17 požárů, většinou popelnic a odpadu. Záchranáři ošetřili tři lidi zraněné zábavní pyrotechnikou. Zhruba o sto případů méně než loni řešila od silvestrovského do dnešního rána také policie.
"Od půlnoci jsme zasahovali u 26 událostí, z toho 17 požárů, většinou šlo o popelnice a odpad, v jednom případě hořelo auto," řekl mluvčí hasičů Jan Sýkora. Loni hasiči vyjížděli za 24 hodin od silvestrovského do novoročního rána ke 111 událostem.
Jako poklidné hodnotí novoroční oslavy záchranáři. "Od sedmé hodiny večer jsme vyjížděli k 12 pacientům, kteří se zranili v důsledku nadměrné konzumace alkoholu, ošetřili jsme tři pacienty zraněné od zábavní pyrotechniky a v péči jsme měli šest nezletilých pacientů s intoxikací alkoholem," uvedla mluvčí záchranné služby Monika Nováková. Loni středočeští záchranáři za 12hodinovou směnu ošetřili osm pacientů se zraněním od pyrotechniky a 43 lidi s intoxikací alkoholem.
Policisté v regionu přijali za poslední den roku a novoroční ráno přes 470 oznámení, zhruba o 100 méně než za stejné období před rokem. "Od silvestrovského rána do půlnoci to bylo 308 oznámení, od půlnoci do dnešních 07:00 jich bylo 165," řekla policejní mluvčí Michaela Richterová. Policisté nejčastěji vyjížděli k událostem, které se týkaly narušení občanského soužití, rušení nočního klidu a menších požárů souvisejících s pyrotechnikou.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Příbramští hasiči hledají posily do svých řad
•Středočeští hasiči o Vánocích zasahovali u několika stovek událostí
•Hasiči měli na Boží hod opět nadprůměrný počet zásahů, zaměstnaly je voda a vítr
Další články
Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení
Stavbaři opraví most na dálnici D4 u Dobříše, který vede nad silnicí z Dobříše na …
DOPRAVA
Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova
Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, …
FOTOGALERIE
Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc
V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě …
AKTUÁLNĚ
Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji
Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž …
DOPRAVA
Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky
V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě
Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. …
SPORT
Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení
Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích
Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc
Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry …
FOTOGALERIE
V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny
Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny.
AKTUALIZOVÁNO




