Středočeští hasiči v těchto dnech častěji vyjíždějí k požárům polí
16. července 2023 (07:08)
foto: HZS Středočeského kraje
Ve Středočeském kraji je na rizikových místech zakázáno rozdělávat oheň.
Středočeští hasiči v těchto dnech častěji vyjíždějí k požárům polí. V pátek zasahovali u 21 požárů, přičemž v 11 případech hořely polní porost a tráva. Napilno měli i v sobotu, do podvečera zaznamenali 30 požárů. V několika případech museli vyhlásit druhý stupeň poplachu ze čtyř možných, řekl mluvčí krajských hasičů Jan Sýkora.
"Doposud jsme osmkrát zasahovali u požárů pole nebo trávy, šestkrát jsme hasili dopravní prostředek, čtyřikrát lesní porost, pětkrát odpad a po jednom zásahu jsme řešili nebo řešíme požár rozvodny, stohu a zemědělského objektu," uvedl Sýkora.
V sobotu ráno hořel například les nedaleko Lhotky v Praze-východ, později hasiči zasahovali u požáru stohu ve Vraném na Kladensku. Vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, po dohodě s majitelem ale rozhodli, že stoh nechají dohořet. V Dymokurech na Nymbursku vzplál balíkovač slámy a od něj i posekané pole. I v tomto případě hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
V Pečkách na Kolínsku se lidé rozhodli vypalovat trávu. "Díky rychlému zásahu vše skončilo beze škody a požár se nerozšířil na blízké pole. Vše bylo nakonec vyřešeno pouze pokutou," řekl Sýkora.
Už v pátek hasiči vyhlašovali druhý stupeň poplachu kvůli požáru pole poblíž Žebráku na Berounsku, hořelo na ploše 400krát 200 metrů. Po necelé hodině hasiči oheň zlikvidovali.
Ve Středočeském kraji je na rizikových místech zakázáno rozdělávat oheň. Jde například o lesy nebo okolí stohů sena či slámy. Vysoké nebezpečí požárů je kvůli horkému a suchému počasí na celém území Česka. Meteorologové rozšířili výstrahu i na východ země, platí do odvolání.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Vysoké nebezpečí požárů je kvůli vedrům a suchu na celém území Česka
•U Hluboše skončilo auto na střeše, řidičku převezli do nemocnice
•U Bělčic hoří pole a les, hasiči přivolali na pomoc vrtulník s bambivakem
Další články
Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou?
Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. …
LIFESTYLE
Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět?
Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a …
ANKETA
Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech
Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN)
V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská …
AKTUÁLNĚ
Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy
Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové …
AKTUÁLNĚ
Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call
Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou …
AKTUÁLNĚ
Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi
Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi …
DOPRAVA
Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“
Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává …
SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací
Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. …
ZAJÍMAVOSTI
Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí
Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. …
FOTOGALERIE




