26. 4. svátek má Oto

Středočeští hasiči kvůli bouřce vyjížděli ke spadlým stromům a čerpali vodu

AKTUALIZOVÁNO
7. května 2024   (08:09)
Středočeští hasiči kvůli bouřce vyjížděli ke spadlým stromům a čerpali vodu
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Celkově vyjeli k 35 zásahům.


Hasičům ve středních Čechách kvůli pondělní bouřce přibylo výjezdů. Celkově vyjeli k 35 zásahům. V 16 případech šlo o technickou pomoc, při níž odstraňovali stromy, čerpali vodu nebo zprůchodňovali ucpávající se propusti, jako například u Soutic na Benešovsku na dálnici D1. Krajští hasiči o tom dnes ráno informovali na síti X

"V sedmi případech jsme řešili dopravní nehody, většinou v oblastech, kde zrovna hustě pršelo," uvedli hasiči. Stejný trend podle nich pokračoval i dnes ráno. Například na dálnici D7 zasahovali u dopravní nehody tří osobních automobilů.
D1 u Soutic v pondělí večer zaplavilo bahno z polí. Na 57. kilometru ve směru na Brno musela auta jezdit odstavným pruhem. "Omezení provozu na D1 bylo způsobeno kombinací silného krupobití a deště, který vyvolal splach hlíny a nečistot z polí na dálnici, v důsledku čehož došlo k ucpání odvodňovacích zařízení kroupami, blátem a splavenými nečistotami," sdělila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová.
Odmítla zároveň, že by odvodnění po nedávné rekonstrukci D1 mělo nedostatečnou kapacitu. "Bylo navrženo v souladu s platnými normami a pro odvodnění srážkové vody z dálnice je kapacita vyhovující a dostatečná. Včerejší (pondělní) stav byl způsoben vodou, která přitekla z přilehlých polí," dodala. Úklid dálnice podle ní skončil zhruba hodinu po půlnoci.

Hasiči v pondělí večer zasahovali také v Kondraci na Benešovsku, kde se voda dostala z ulice do jednoho z domů. V Hradišťku u Sedlčan na Příbramsku odstraňovali spadlý strom a v Trhovém Štěpánově na Benešovsku vyjížděli k rozvodněnému potoku. "Pod mostem se zachytily větve, takže se tam začala hromadit voda a hrozilo, že vyteče k hotelu," řekl mluvčí krajských hasičů Jan Sýkora.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci … FOTOGALERIE Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která … AKTUÁLNĚ Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr Karolína Urbánová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod … LIFESTYLE Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. … NEPŘEHLÉDNĚTE Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní … AKTUÁLNĚ Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných … NEPŘEHLÉDNĚTE Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína … ROZHOVOR Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Záchranná stanice v Hrachově zve malé i velké návštěvníky na tajuplnou neděli 26. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku Jaro je v plném proudu a s jeho projevy se potkáváme na každém kroku. Pokud se ale … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz