Středočeští cestáři se kvůli počasí potýkají s větším množstvím výtluků
5. ledna 2023 (10:34)
foto: ŘSD
V zimě nejsou v provozu obalovny, a tak jsou cestáři při opravách odkázáni na studené balené asfaltové směsi.
Cestáři ve středních Čechách se potýkají s větším množstvím výtluků na silnicích, důvodem je počasí s velkými výkyvy teplot. Poškozené vozovky se silničáři se snaží v závislosti na hustotě provozu co nejdříve opravovat, trvalejší opravy ale budou možné až na jaře, informoval dnes Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD)
Buček upozornil na to, že v zimě nejsou v provozu obalovny, a tak jsou cestáři při opravách odkázáni na studené balené asfaltové směsi. Od Vánoc do konce roku bylo na jejich opravu ve Středočeském kraji použito 4,5 tuny. Takto provedené opravy jsou však jen provizorní, trvalejší řešení bude možné až s příchodem jara.
Silné mrazy, kolísání teplot a celkově vyšší úhrn sněhových i dešťových srážek nesvědčí konstrukci silnice. Nevadí jí ani tak nízké či vysoké teploty, pokud jsou stabilní bez větších výkyvů, jako je právě střídání arktických teplot s těmi jarními. Při oteplení do prasklin, byť sebemenších, proniká voda, která následně při ochlazení zmrzne a led zvětšením svého objemu narušuje celistvost konstrukčních vrstev. Při dopravním zatížení, zejména těžkými nákladními auty, se pak z malých nerovností stávají výtluky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ŘSD
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Ceny pohonných hmot ve Středočeském kraji začaly s novým rokem růst
•Vláda schválila změnu bodového systému pro řidiče
•Bodový systém se od příštího roku výrazně změní
Další články
Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník
Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě …
AKTUÁLNĚ
Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici
Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její …
SPORT
Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku
Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v …
LIFESTYLE
Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu
Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem …
ROZHOVOR
Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu
Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z …
FOTOGALERIE
Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty
Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek
Prestižní soutěž Czech Nature Photo zná vítěze jubilejního desátého ročníku. …
FOTOGALERIE
Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh
Ondřej Fejtl je jméno, které dnes v Milíně rezonuje s respektem. Nejen proto, že si tu …
ROZHOVOR
SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu?
Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně …
ZAJÍMAVOSTI
Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život
Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první …
ROZHOVOR




