Středočeským hasičům přibylo kvůli bouřce kolem 180 výjezdů
9. července 2021 (09:21)
Středočeským hasičům přibylo kvůli bouřce kolem 180 výjezdů, nejvíc práce měli v okolí Prahy a na Příbramsku a Kolínsku. Zasahovali hlavně u popadaných stromů nebo odčerpávali vodu, řekla ČTK dnes ráno mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková. Vydatný déšť zvedl hladiny řek, na prvním povodňovém stupni jsou Botič a Doubrava. Napilno měli kvůli výpadkům proudu také energetici, potíže byly hlášeny hlavně na Kolínsku, Příbramsku, Mělnicku a Mladoboleslavsku.
Podle Kerekové hasiči vyjížděli do terénu prakticky po celém kraji s výjimkou Kladenska a Kutnohorska. "Většinou šlo o odčerpávání ucpaných kanálů, stromy popadané na komunikace a laguny na parkovištích," uvedla. V Příbrami například hasiče zaměstnala laguna, která se vytvořila na parkovišti před lékárnou v Husově ulici. V Říčanech u Prahy zase auta obtížně projížděla podjezd pod železniční tratí, vozovka tam byla také zaplavená.
Vydatný déšť také zvedl hladiny řek, bdělost neboli první povodňový stupeň platí na Botiči u Kocandy nedaleko Prahy a na Doubravě ve Žlebech na Kutnohorsku.
Podle hejtmanky Petry Peckové (STAN) bouřky a prudké deště v kraji nenapáchaly větší škody. Výpadky elektrického proudu a poruchy na síti se vyskytovaly nejvíce na Kolínsku, Příbramsku, Mělnicku a Mladoboleslavsku, společnost ČEZ na odstranění poruch pracuje. "Povodňová pohotovost byla v 6:00 odvolána a nyní je povodňová bdělost - do odvolání," uvedla Pecková na facebooku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost
Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších …
ZAJÍMAVOSTI
Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec
Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu
Nedaleko Dobříše se nachází výjimečné chráněné území Andělské schody, které v sobě …
TIP NA VÝLET
/KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen!
Kriminalisté po úterním zásahu v příbramské nemocnici obvinili šest lidí a tři firmy z …
AKTUALIZOVÁNO
Ceny nafty i benzínu opět vystřelily nahoru. Nejlevněji stále natankujete u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,59 Kč do 43,10 Kč …
DOPRAVA
Tajemné poklady víry odhaleny: Na Svaté Hoře ukazují sošky, které lidé 200 let skrývali doma
Na první pohled nenápadné dřevěné sošky. Na ten druhý fascinující svědectví víry, …
ZAJÍMAVOSTI
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ a kam povedou další úpravy?
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ terénní úpravy, …
ZAJÍMAVOSTI
Pudilová do toho řízla: Szabová, pojď si pro královnu OKTAGONu!
Dvakrát zrušený zápas, který fanoušci chtějí víc než cokoliv jiného, je zpátky ve hře. …
SPORT
Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici
Dopravní nehoda dnes v podvečer zkomplikovala provoz na silnici 102 u odbočky na obec …
AKTUALIZOVÁNO
Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud
Pálení čarodějnic je za dveřmi. Zatímco většina z nás se těší na tradici, pro hasiče …
NEPŘEHLÉDNĚTE





