9. 7. svátek má Drahoslava




Středočeský krajský úřad dnes zaregistroval kandidátky 18 politických subjektů

20. srpna 2021   (18:11)
Středočeský krajský úřad dnes zaregistroval kandidátky 18 politických subjektů
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V článku můžete hlasovat, jakou stranu či uskupení budete v říjnu volit.


Středočeský krajský úřad dnes zaregistroval kandidátní listiny všech 18 politických uskupení do říjnových voleb do Poslanecké sněmovny. Kraj žádnou kandidátní listinu neodmítl, neškrtl ani žádného kandidáta. ČTK o tom dnes informovala mluvčí hejtmanství Martina Kemrová.

Volby se uskuteční 8. a 9. října. Letošních 18 kandidátek je o o osm méně než při minulých volbách před čtyřmi lety.
V nejlidnatějším kraji měl původně kandidovat premiér a lídr ANO Andrej Babiš, nakonec však povede kandidátku v Ústeckém kraji, kde se střetne s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. Babiše v čele středočeské kandidátky nahradí vicepremiér Karel Havlíček. Utká se mimo jiné s předsedou ČSSD a vicepremiérem Janem Hamáčkem, šéfem Starostů a lídrem společné kandidátky Pirátů a STAN Vítem Rakušanem nebo předsedou středočeské ODS Janem Skopečkem, který je lídrem koalice SPOLU.
Komunisté si do čela kandidátky vybrali stejně jako minule poslance Stanislava Grospiče, volební jedničkou SPD má být poslanec Radek Rozvoral a kandidátku Přísahy povede první místopředseda tohoto hnutí Tomáš Sochr.

Své lídry oznámily i další strany. V čele kandidátky Trikolory Svobodných Soukromníků bude šéf Podnikatelských odborů Radomil Bábek, hnutí Otevřeme Česko normálnímu životu povede majitel minipivovaru a restaurace Malý Janek v Jincích na Příbramsku Jiří Janeček a Zelené spolupředsedkyně strany a starostka Mníšku pod Brdy u Prahy Magdalena Davis.
Ve volbách do Sněmovny v roce 2017 ve středních Čechách zvítězilo hnutí ANO se ziskem 28,7 procenta hlasů, a obhájilo tak první místo z předchozích voleb v roce 2013. Druzí byli občanští demokraté s 12,9 procenta a třetí Piráty volilo 12,1 procenta lidí.

Jakou stranu či uskupení budete v říjnu volit?

ANO 201124 %   (520 hl.)
ALIANCE NÁRODNÍCH SIL1 %   (13 hl.)
Aliance pro budoucnost1 %   (26 hl.)
Česká strana sociálně demokratická2 %   (39 hl.)
Hnutí Prameny1 %   (13 hl.)
Komunistická strana Čech a Moravy2 %   (39 hl.)
Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska)2 %   (52 hl.)
Otevřeme Česko normálnímu životu2 %   (39 hl.)
PIRÁTI a STAROSTOVÉ16 %   (351 hl.)
PŘÍSAHA – občanské hnutí Roberta Šlachty9 %   (208 hl.)
SENIOŘI 210 %   (0 hl.)
SPOLU – ODS, KDU-ČSL, TOP 0919 %   (416 hl.)
Strana zelených1 %   (26 hl.)
Svoboda a přímá demokracie (SPD)6 %   (143 hl.)
Švýcarská demokracie2 %   (39 hl.)
Trikolora Svobodní Soukromníci2 %   (52 hl.)
Urza.cz3 %   (65 hl.)
VOLNÝ blok2 %   (52 hl.)
Zatím nejsem rozhodnutý/á4 %   (78 hl.)
K volbám nepůjdu2 %   (39 hl.)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i … TIP NA VÝLET Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se … AKTUÁLNĚ Na nádraží si doplníte pitnou vodu nebo osvěžíte. S nápadem přišli dobříšští školáci Na nádraží si doplníte pitnou vodu nebo osvěžíte. S nápadem přišli dobříšští školáci Obyvatelé i návštěvníci Dobříše mohou v letních měsících využít nové veřejné pítko na … Přes 60 jezdců míří do Sedlčan. Rallycross Cup slibuje adrenalin i večerní koncert Přes 60 jezdců míří do Sedlčan. Rallycross Cup slibuje adrenalin i večerní koncert Sedlčanská kotlina bude v sobotu 11. července patřit burácejícím motorům. Na druhý … SPORT Kdo povede Příbram po volbách? Kandidátky se začínají odkrývat! Kdo povede Příbram po volbách? Kandidátky se začínají odkrývat! Termín letošních komunálních a senátních voleb je pevně stanoven. Volit se bude 9. a … POLITIKA Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Skanzen Vysoký Chlumec se v sobotu 18. července promění v místo, kde se zastaví čas. … ZAJÍMAVOSTI Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé … AKTUÁLNĚ Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice … Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala … ZAJÍMAVOSTI
Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz