3. 3. svátek má Kamil




Středočeský kraj zkrátí provoz pracovišť pro registraci uprchlíků na 3 dny týdně

16. srpna 2022   (18:19)
Středočeský kraj zkrátí provoz pracovišť pro registraci uprchlíků na 3 dny týdně
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Regionální pracoviště budou v provozu v pondělí a středy od 8:00 do 16:00 a v pátek od 8:00 do 13:00.


Středočeský kraj od středy omezí provozní dobu pro registraci uprchlíků z Ukrajiny na pobočkách cizinecké policie a odboru azylové a migrační politiky. Důvodem je nízká vytíženost pracovišť. Nově budou s registrací pomáhat v pondělí, středu a pátek, doposud to bylo každý pracovní den. O změnách dnes rozhodl krajský krizový štáb, sdělil mluvčí hejtmanství David Šíma. Do července registraci běženců v regionu zajišťovalo krajské asistenční centrum v kutnohorské Galerii Středočeského kraje, od srpna přesunul kraj agendu na pracoviště v Kutné Hoře, Benešově, Mladé Boleslavi, Příbrami a v Kladně.

"Ukazuje se, že rozložení registrace a pomoci s ubytováním do více míst v kraji je efektivní. Takto mají uprchlíci více možností, kde se nejen zaregistrovat, ale také si zajistit střechu nad hlavou, než když jsme udržovali jediné krajské asistenční centrum v Kutné Hoře," uvedla hejtmanka Petra Pecková (STAN).
Ubytování zájemcům zajišťuje tým Hasičského záchranného sboru v Kladně, na každém regionálním pracovišti je jeden hasič. Nově budou hasiči jen na pracovištích v Kutné Hoře, Mladé Boleslavi a Příbrami. V Benešově a Kladně budou vyřizovat požadavky telefonicky. V regionu je podle Šímy přes 1000 volných ubytovacích míst, kraj je nabízí cíleně, pro rodiny s dětmi například hledá ubytování tam, kde jsou volná místa ve školách a školkách.
Za pondělí se na regionální pracoviště obrátilo 126 uprchlíků, pro 42 z nich našli pracovníci poboček ubytování. Od března odbavila krajská asistenční centra více než 32.000 uprchlíků. Práci v regionu jich podle údajů úřadu práce našlo přes 15.500.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále … Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Fotbal má na Příbramsku silnou tradici a své fanoušky napříč generacemi. Každý víkend … ANKETA Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem Za otrávení své matky metanolem si muž z Příbramska odpyká 15 let vězení. Trest mu v … AKTUÁLNĚ Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě Vidina exotické dovolené, slunce a odpočinku se dvěma ženám během chvíle proměnila v … KRIMI Dálnice D4 je neustále pod kontrolou dronů a umělé inteligence Dálnice D4 je neustále pod kontrolou dronů a umělé inteligence Nová část dálnice D4, která vznikla jako první český dálniční projekt formou PPP, má … DOPRAVA Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků Petr Svoboda z Příbrami má sen, který by většina lidí vzdala po prvním pokusu. On ne. … NEPŘEHLÉDNĚTE Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům u vlakového a autobusového nádraží byl jedním z nejsledovanějších … POLITIKA Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Ještě před pár lety se otázka bydlení brala jako něco, co se prostě vyřeší. Člověk … NÁZOR Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Oblastní nemocnice Příbram dokončuje přestavbu části porodnice, díky níž vznikne …
Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Dopravní nehoda dvou osobních vozů se stala v Milínské ulici v Příbrami před 14. … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz