6. 6. svátek má Norbert

Středočeský kraj upustil od výstavby domova pro seniory v Dobříši

15. listopadu 2021   (18:12)
Středočeský kraj upustil od výstavby domova pro seniory v Dobříši
foto: ilustr/freepik

Krajský domov měl mít kapacitu 100 až 150 míst, náklady hejtmanství odhadovalo na více než 200 milionů korun.


Středočeský kraj upustil od výstavby domova pro seniory v Dobříši na Příbramsku. Důvodem je skutečnost, že ve městě chystá podobný projekt soukromý investor. Nový domov pro seniory chce hejtmanství postavit jinde, nedostatek pobytových míst je hlavně na Kolínsku, řekl dnes novinářům krajský radní pro sociální věci Martin Hrabánek (ODS).

Stavbu domova v Dobříši podle něj začalo připravovat bývalé vedení kraje. Když ale hejtmanství začalo komunikovat s městem a prověřovat vybrané území, zjistilo, že ve městě se už připravuje stavba jiného zařízení.
Starosta Pavel Svoboda (Pro Dobříš) dnes řekl, že jde o soukromý projekt Domov Alzheimer. "Získali pozemek od rodiny Colloredo-Mansfeldů uprostřed města mezi současným domovem seniorů a gymnáziem. Je tam veliká louka a na ní by měl vzniknout Domov Alzheimer. My to podporujeme, dává nám to smysl," uvedl Svoboda. Poukázal na to, že soukromý domov bude nedaleko polikliniky. Naproti tomu krajské zařízení mělo stát u závodu Doosan Bobcat EMEA na výrobu stavebních strojů, tedy až u dálnice D4.
Krajský domov měl mít kapacitu 100 až 150 míst, náklady hejtmanství odhadovalo na více než 200 milionů korun. Podle Hrabánka ale již kraj nemá důvod v Dobříši stavět další zařízení a zvyšovat tak konkurenci. Vybuduje ho proto jinde. "Mapujeme potřebnost v jednotlivých lokalitách a potom vyhodnotíme místa, která jsou na tom nejhůře," dodal Hrabánek. Podle něj je pravděpodobné, že nové zařízení vznikne na Kolínsku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Velké finále přípravek OFS Příbram přivede na stadion Na Litavce téměř šest desítek týmů. Fotbal spojí sport, zábavu i pomoc potřebným Velké finále přípravek OFS Příbram přivede na stadion Na Litavce téměř šest desítek týmů. Fotbal spojí sport, zábavu i pomoc potřebným Sobota 6. června bude na stadionu Na Litavce celý den patřit těm nejmenším fotbalistům … SPORT Bílá invaze nad brdskými loukami. Všimli jste si těchto nápadných motýlů? Bílá invaze nad brdskými loukami. Všimli jste si těchto nápadných motýlů? Pokud jste se poslední dobou vydali na procházku po brdských a podbrdských loukách, … POZNÁVÁME BRDY Některé byty se neprodají ani po půl roce. Proč? Některé byty se neprodají ani po půl roce. Proč? Ještě před pár lety stačilo vystavit byt na internet a během několika dnů byl prodaný. … PR ALKAFEST se vrací na Nový rybník. Příbram čeká den plný hudby, zábavy a setkávání bez bariér ALKAFEST se vrací na Nový rybník. Příbram čeká den plný hudby, zábavy a setkávání bez bariér Do areálu Nového rybníka v Příbrami míří v sobotu 6. června další ročník oblíbeného … KULTURA Tipy na víkend: Bleší a farmářské trhy, tradiční pouť i program pro sportovce Tipy na víkend: Bleší a farmářské trhy, tradiční pouť i program pro sportovce Tento víkend se bude v centru Příbrami konat hned několik trhů a jarmarků. Na … NEPŘEHLÉDNĚTE Tanky, výbuchy i premiéra CV90. Bahna 2026 promění Brdy v obří bojiště Tanky, výbuchy i premiéra CV90. Bahna 2026 promění Brdy v obří bojiště Už tuto sobotu 6. června se v Brdech u Strašic uskuteční Bahna 2026 – Den pozemního … AKTUÁLNĚ Obrazem: Starosedlský Hrádek oslavil 650 let velkolepým setkáním rodáků a bohatým programem Obrazem: Starosedlský Hrádek oslavil 650 let velkolepým setkáním rodáků a bohatým programem Starosedlský Hrádek na Příbramsku oslavil v sobotu 30. května významné jubileum 650 … ZAJÍMAVOSTI Sekat, nebo nese­kat? Příbram řeší, jak má vypadat městská zeleň. Lidé se přou o vysokou trávu u Nováku Sekat, nebo nese­kat? Příbram řeší, jak má vypadat městská zeleň. Lidé se přou o vysokou trávu u Nováku Vysoká tráva v městských parcích a na sídlištích — pro někoho nepořádek, pro jiného … ANKETA Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí V obci Chotilsko ve čtvrtek večer zemřel nezletilý chlapec po zásahu elektrickým … AKTUÁLNĚ
Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Vysoká u Příbramě láká nejen milovníky hudby, ale i návštěvníky, kteří chtějí poznat … TIP NA VÝLET
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz