Středočeský kraj spouští další dotace na nové kotle, lidé mohou žádat od úterý
4. září 2023 (11:36)
foto: freepik
Peníze bude možno využít na výměnu starých kotlů na tuhá paliva první a druhé emisní třídy, které bude od září 2024 zakázáno používat.
Středočeský kraj spouští další dotace na nové kotle. Lidé s nízkými příjmy a důchodci, kteří trvale žijí ve středních Čechách, mohou žádat od úterý do 31. srpna 2024. Peníze bude možno využít na výměnu starých kotlů na tuhá paliva první a druhé emisní třídy, které bude od září 2024 zakázáno používat, informovala dnes za středočeské hejtmanství Simona Ježková.
"Celkově se jedná již o pátou výzvu na příjem žádostí o dotaci na výměnu starých kotlů na tuhá paliva. Tentokrát jsou oprávněnými žadateli lidé v důchodu, v invalidním důchodu třetího stupně a ti, kteří pobírají příspěvek na bydlení. Alternativou pro ostatní je dotační program Nová zelená úsporám, který zajišťuje Státní fond životního prostředí," uvedl náměstek hejtmanky pro oblast financí Michael Kašpar (STAN).
Dotace jsou určené na nové kotle na biomasu nebo na tepelné čerpadlo. Maximální výše příspěvku je 130.000 korun, respektive 180.000 korun pro případ tepelného čerpadla. Celkem by mělo hejtmanství rozdělit přes 224 milionů korun od ministerstva životního prostředí, podle informací z letošního června očekává kolem 1500 žádostí. Při používání kotle, který nebude splňovat emisní požadavky po 1. září 2024 hrozí jeho provozovateli pokuta až 50.000 korun.
Podrobné informace najdou zájemci na webu Kotlíkové dotace.cz kraj zřídil také infolinku přímo ke kotlíkovým dotacím na telefonním čísle 257 280 991 a kontaktní e-mailovou adresu kotliky@kr-s.cz. Po vyplnění elektronické žádosti a jejím odeslání do systému je nutné do 30 pracovních dnů doručit vytištěnou a podepsanou žádost v papírové podobě se všemi přílohami na adresu Krajského úřadu Středočeského kraje nebo prostřednictvím datové schránky Středočeského kraje.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Začátek září bude slunečný a bez deště, teploty porostou až ke 30 stupňům
•Po Karlu Gottovi dala umělá inteligence hlas další „celebritě“ – Lesníkovi nové generace
•Na Orlíku platí pro všechna sledovaná koupací místa nadále třetí stupeň
Další články
V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu
Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní …
AKTUÁLNĚ
Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky
Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr
Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně …
AKTUALIZOVÁNO
Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte
Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A …
ANKETA
Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu
Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa …
ZAJÍMAVOSTI
Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk
Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě …
POZNÁVÁME BRDY
/KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení
Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z …
KULTURA
Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny
Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník …
FOTOGALERIE
Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů
Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš …
AKTUÁLNĚ
Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy
Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a …
AKTUÁLNĚ




