8. 7. svátek má Nora




Středočeský kraj schválil již 1800 „kotlíkových dotací“

1. června 2016   (15:36)
Středočeský kraj schválil již 1800 „kotlíkových dotací“
foto: pribram.cz

Celkově je evidováno přes 4 tisíce žádostí.



Zájem o tzv. kotlíkovou dotaci je skutečně velký. Na Krajském úřadě Středočeského kraje je evidováno už 4140 žádostí, celkem 1800 z nich je již schváleno. Právě dalším šesti stům žadatelům schválila registraci žádosti rada kraje na svém pondělním jednání.

Kraj požádal Ministerstvo životního prostředí o celkem 517,8 milionů korun. Téměř 502 milionů bude určeno přímo na realizaci projektů fyzických osob, ze zbytku bude hrazena technická, administrativní a mediální podpora projektu. Kraj zatím obdržel od Státního fondu životního prostředí první zálohové platby ve výši 83,26 milionu korun, z čehož je na investiční část na realizaci určeno 80 milionů korun a na technickou a medializační část zbytek.

Částka bude zřejmě vyčerpána již v prvním kole

„Jen za poslední měsíc přinesli lidé na podatelnu nebo poslali poštou asi 680 žádostí. Podávat je mohou až do 15 září, případné druhé kolo bude pokračovat od 3. října do 29. prosince 2017. Myslíme si ale, že objem finančních prostředků vyčleněných na dotace v rámci současné výzvy se vyčerpá již v prvním kole,“ konstatoval náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Marek Semerád (ČSSD).

Veškeré informace o čerpání kotlíkové dotace naleznou zájemci na krajských webových stránkách www.kr-stredocesky.cz/web/zivotni-prostredi/kotle-2015, a pokud by jim bylo něco nejasné, zaměstnanci úřadu jim s vyplněním žádosti osobně pomohou. „Žadatelé by si měli dát pozor například na typ tepelného zdroje, který si pořizují. Aby splnil podmínky pro získání dotace, musí být zapsán v seznamu výrobků. Ten žadatelé rovněž naleznou na krajském webu,“ upozornil náměstek Semerád.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Středočeský kraj
autor: red, MJ








Další články

Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice … Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala … ZAJÍMAVOSTI Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem … AKTUÁLNĚ Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, zemědělci dosud sklidili přes 26 procent ploch s … DOPRAVA Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala … AKTUÁLNĚ Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době … AKTUÁLNĚ Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita … AKTUÁLNĚ Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o … ZAJÍMAVOSTI Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Dopravu na hlavním tahu od Rožmitálu směrem na Příbram v úterý dopoledne zkomplikovala … AKTUÁLNĚ
Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Je možné, že cestující v regionu se potkají s novým kloubovým autobusem. Integrovaná … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz