2. 4. svátek má Erika




Středočeský kraj prodloužil smlouvu s ČD na provoz na regionálních tratích

25. dubna 2024   (13:21)
Středočeský kraj prodloužil smlouvu s ČD na provoz na regionálních tratích
foto: Středočeský kraj

Výměnou za prodloužení smlouvy ČD investuji do vozového parku na regionální železnici.


Středočeský kraj prodloužil smlouvu s Českými drahami (ČD) na provoz na neelektrifikovaných tratích do roku 2034. Původně měla vypršet po deseti letech, tedy v roce 2029. Výměnou za prodloužení smlouvy ČD investuji do vozového parku na regionální železnici. Dodatek smlouvy podepsali zástupci Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK), která organizuje dopravu v regionu, a Českých drah, informoval mluvčí IDSK Oldřich Buchetka.

"Prodloužení smlouvy do roku 2034 nám umožňuje investovat do vozidel a dalšího vybavení téměř 4,8 miliardy korun. Jedná se hlavně o úplně nové RegioFoxy a z Německa odkoupené RegioSpidery," uvedl generální ředitel ČD Michal Krapinec.
Dodatek upravuje provoz jednotek RegioSpider v oblasti Olbramovic, Sedlčan, Vlašimi, Nymburka, Mladé Boleslavi a Kutné Hory. Dále počítá s nasazením RegioFoxů v okolí Kralup nad Vltavou, Rakovníka, Lochovic a Berouna. "Nadále počítáme i s nasazením Regionov. Součástí dodatku je i další zpřísnění sankcí za znečištěné interiéry i exteriéry," uvedl krajský radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký (STAN).
Jednotky RegioFox, RegioSpider i Regionovy jsou dieselové. Nasazení elektrických, případně bateriových či vodíkových vlaků podle radního brání jednak nedostatek nabídky na trhu ze strany výrobců, ale také stav železniční infrastruktury v regionu.

Hejtmanství už delší dobu připravuje rozsáhlý tendr, který vybere pro období od roku 2029 nové dopravce. Tato železniční soutěž se ale týká výhradně koridorových tratí, jež jsou elektrifikované. Kromě nich jsou regionální tratě neelektrifikované. Schválený dodatek prodlužuje dosavadní smlouvu, která se týká všech neelektrifikovaných tratí ve Středočeském kraji.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem a okolí se dočkají lepší dostupnosti specializované … Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Desítky dobrovolníků se i letos zapojily do jarní akce Ukliď Brdy 2026. Výsledkem je … PŘÍRODA Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Příbram má nový podnik, který stojí za pozornost. Restaurace 27 vznikla jen pár kroků … PR U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U další nehody autobusu zasahovali záchranáři ve čtvrtek ráno na silnici u obce … AKTUALIZOVÁNO Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Policisté na Příbramsku se před velikonočními svátky zaměřili na kontrolu řidičů – a … AKTUÁLNĚ Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v … SPORT Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na … AKTUALIZOVÁNO Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale … ZAJÍMAVOSTI Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o …
MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz