23. 10. svátek má Teodor
Středočeský kraj přidá školám 100 milionů korun

26. února 2021   (17:05)
Středočeský kraj přidá školám 100 milionů korun
foto: pribram.cz, Martina Kemrová

Většina z peněz půjde na pořízení počítačů, software, stojů určených pro výuku, na lepší vybavení učeben, laboratoří nebo dílen.


Školy, které jsou zřizované krajem, si nad stávající rozpočet rozdělí částku 100 milionů korun. Většina z toho půjde na pořízení počítačů, software, stojů určených pro výuku, na lepší vybavení učeben, laboratoří nebo dílen. Za pět milionů korun pak budou připraveny studijní programy nebo semináře pro pedagogy, jejichž cílem je zvýšit kvalitu vzdělávání.

„Pro vedení kraje je školství jednou z hlavních priorit. Posílením rozpočtu se snažíme kompenzovat dlouhodobé podfinancování školství a opomíjení takzvaných měkkých aktivit,“ vysvětluje radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN).
Celkem 95 milionů si školy rozdělí na zlepšení materiálně technických podmínek pro výuku. „Chceme mít moderní školy s perspektivními obory a konkurenceschopnými absolventy. Dotační možnosti budou ze strany státu omezené, proto bude nutné řešit financování i z krajských prostředků,“ dodává Vácha. Ten upřesňuje, že typickým příkladem použití těchto prostředků bude pořízení ICT pro výuku včetně SW a ICT pro pedagogické pracovníky v souvislosti s distanční výukou. Dále se z těchto prostředků mohou pořídit servery, wi-fi sítě, vybavení učeben, dílen a laboratoří nebo strojní zařízení pro odbornou výuku.
Pět milionů korun bude směřovat na podporu kraje v oblasti kvality vzdělávání a evaluace. „Právě v této oblasti chceme pomocí těchto finančních prostředků nastartovat základní procesy pro krajem zřizované školy a propojit aktivity Vzdělávacího institutu Středočeského kraje (VISK) s koncepčními záměry Odboru školství Krajského úřadu Středočeského kraje,“ říká Vácha. Mezi plánované aktivity proto bude patřit pilotní série interaktivních seminářů Formativního hodnocení pro pedagogické sbory, systémová supervize, analytická činnost, systémová podpora vybraných kvalifikačních studií pro nominované pracovníky z krajských škol a podpora studia programu MAKERS připraveného ve spolupráci se Středočeským inovačním centrem.

Středočeský kraj je zřizovatelem 184 škol a školských zařízení, z toho je 116 středních škol, do nichž navýšené prostředky budou směřovat především.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Martina Kemrová
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz