Středočeský kraj poskytne milion na drony pro Ukrajinu
26. února 2024 (15:49)
foto: Středočeský kraj
Středočeští zastupitelé už dříve rozhodli o darování starších autobusů v celkové hodnotě přes šest milionů korun Kyjevské oblasti.
Středočeský kraj podpoří sbírku na drony pro Ukrajinu. Zastupitelé dnes souhlasili s uvolněním milionu korun pro spolek Skupina D, který akci organizuje. Vedení kraje navrhlo finanční dar v souvislosti s výročím dvou let od napadení Ukrajiny Ruskem, uvedla hejtmanka Petra Pecková (STAN).
Pro nasazení v boji proti ruským okupantům chtějí organizátoři ze spolku Skupina D nakoupit 10.000 strojů. Spolek chce pořídit tzv. FPV drony, které umožňují operátorovi sledovat obraz přenášený dronem v reálném čase pomocí speciálních brýlí. Motto sbírky je "vidět znamená vyhrát".
Záštitu nad spolkem převzali náčelník Generálního štábu Armády ČR Karel Řehka a náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Radek Hasala. Mezi zakladateli spolku jsou herec Ondřej Vetchý, bezpečnostní analytik Milan Mikulecký, Mikuláš Kroupa a Martin Kroupa z Post Bellum, Otakar Foltýn z Vojenské kanceláře prezidenta republiky nebo investor a člen aktivních záloh armády Jan Veverka. Svým názvem Skupina D odkazuje ke Zvláštní skupině D, která vznikla za druhé světové války v roce 1941 ve Velké Británii pro výběr a výcvik československých parašutistů k výsadku na území okupovaná nacistickým Německem.
Pecková podotkla, že nejde o jedinou pomoc pro Ukrajinu. Středočeští zastupitelé už dříve rozhodli o darování starších autobusů v celkové hodnotě přes šest milionů korun Kyjevské oblasti. "Na tom se dále pracuje," dodala hejtmanka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Pavel podpořil možnost zavedení administrativních odvodů do armády
•V Příbrami proběhla beseda nad upravenou studií k revitalizaci náměstí J. A. Alise
•Video: Kolem 40 zemědělských strojů vyrazilo na protestní jízdu ze Sedlčan ke Skalce
Další články
Umění v jídelně bývalého lágru: Vojna ožila divadelním festivalem
Do Památníku Vojna Lešetice zavítaly o minulém víkendu desítky návštěvníků na Festival …
Strážníci v Příbrami našli pohřešovaného chlapce s autismem
Ve středu ráno přijala Městská policie Příbram oznámení o pohřešovaném chlapci s …
ZOD Starosedlský Hrádek: moderní zemědělský areál v okrese Příbram představil farmu za účasti ministra
Zemědělsko obchodní družstvo Starosedlský Hrádek patří mezi nejvýznamnější podniky v …
VIDEO
Místostarosta Peterka: Podpora sportu musí růst spolu s dětmi i náklady klubů
Příbramský sport roste, podpora ne. Místostarosta Miroslav Peterka (ODS) chce na …
Příbramský Bobcats nezastavil ani tým ze Slovenska. A mají další titul
Junioři Příbram Bobcats završili svou dominantní sezonu ve 2. juniorské lize dalším …
Hurá akce pro chrty: Dobré skutky v MŠ Školní pokračují
V Mateřské školce Školní v Příbrami proběhla úspěšná sbírka starších dek pro týrané …
Gel místo skalpelu. Nová naděje pro bolavé klouby
Zapomeňte na titanové implantáty, bolestivé rekonvalescence a doživotní medikaci. …
Nová éra pod Svatou Horou: moderně – nadčasově vybavená základka pro dnešní děti
Základní škola pod Svatou Horou slavnostně představila nově zrekonstruované prostory, …
FOTOGALERIE
Bobcat uspořádal první „Kariérní den“ pro žáky z Dobříše
Společnost Doosan Bobcat v listopadu poprvé otevřela dveře svého dobříšského kampusu …




