Středočeský kraj podporuje aktivity Charity České republiky, která vyhlásila sbírku na pomoc Ukrajině
23. února 2022 (19:16)
foto: pixabay
V důsledku vleklého ozbrojeného konfliktu se východ Ukrajiny potýká s dlouhodobou humanitární krizí.
V reakci na vstup ruských ozbrojených sil na území Ukrajiny a z toho plynoucího rizika další eskalace ozbrojeného konfliktu vyhlašuje Charita Česká republika veřejnou sbírku na pomoc obyvatelům zasažených oblastí. Z krizového fondu zároveň uvolnila půl milionu korun na bezprostřední pomoc.
V důsledku vleklého ozbrojeného konfliktu se východ Ukrajiny potýká s dlouhodobou humanitární krizí. Ruské uznání separatistických republik a vstup ruské armády na jejich území dramatickou situaci v zemi ještě prohloubí, další desítky tisíc lidí budou nuceny uprchnout z postižených oblastí a budou potřebovat pomoc se zajištěním základních životních potřeb.
Charita České republiky ve spolupráci se svým dlouholetým partnerem, Charitou Ukrajina, se v první fázi zaměří na okamžitou podporu lidí zasažených novými boji, ať již zůstanou ve válečné zóně, nebo budou nuceni uprchnout. Tato pomoc se soustředí na zajištění základních potřeb, jako jsou voda, potraviny, hygienické potřeby či přístřeší. Součástí intervence je i poskytnutí psychologické pomoci. Na bezprostřední pomoc uvolnila Charita Česká republika z krizového fondu částku 500 000 Kč.
Veřejná sbírka
Charita Česká republika proto vyhlašuje veřejnou sbírku Charita pro Ukrajinu na pomoc lidem zasaženým ozbrojeným konfliktem v této zemi. Sbírkový účet vedený u České spořitelny má číslo 55660022/0800, variabilní symbol 104.
Přispět je možné také zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru:
DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90
Charita Česká republika proto vyhlašuje veřejnou sbírku Charita pro Ukrajinu na pomoc lidem zasaženým ozbrojeným konfliktem v této zemi. Sbírkový účet vedený u České spořitelny má číslo 55660022/0800, variabilní symbol 104.
Přispět je možné také zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru:
DMS CHARITASVET 30, DMS CHARITASVET 60 nebo DMS CHARITASVET 90
foto: Středočeský kraj
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Středočeský kraj
autor: Tomáš Pečenka
Další články
V Občově hořela autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů
Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny.
AKTUÁLNĚ
Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější?
Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový …
SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu
Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu
Divadlo A. Dvořáka v Příbrami zve v neděli 22. března od 10 do 17 hodin všechny malé i …
KULTURA
Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí
Když se na silnici něco pokazí, většina řidičů z Příbramska už ví, kam volat. DAPE …
PR
Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu
Rušnou noc zažili nejen hasiči kvůli nočnímu požáru na ubytovně, ale i kvůli hořícím …
AKTUALIZOVÁNO
Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek
Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na …
AKTUALIZOVÁNO
Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek
Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v …
ANKETA
Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu!
Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, …
ANKETA
Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou
S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty …
NEPŘEHLÉDNĚTE




