10. 2. svátek má Mojmír




Středočeský kraj podpoří provoz nábytkové banky, zatím přijala 4,5 tuny vybavení

29. února 2024   (15:29)
Středočeský kraj podpoří provoz nábytkové banky, zatím přijala 4,5 tuny vybavení
foto: pixabay

Lidé věci do banky darují, k potřebným se dostávají přes partnerské organizace, například sociální odbory nebo neziskové organizace.


Středočeský kraj podpoří další měsíce provozu nábytkové banky Středočeského kraje. Krajští radní dnes schválili příspěvek ve výši 900.000 korun pro období od března do konce roku. Za tři měsíce zkušebního provozu lidé do banky odevzdali 4,5 tuny nábytku a dalšího vybavení, třetinu banka předala potřebným. V tiskové zprávě o tom informoval Josef Holek z hejtmanství.

Od zahájení provozu loni v listopadu banka podpořila 39 lidí a čtyři organizace, kterým věnovala zhruba 1,6 tuny nábytku a dalšího vybavení. Lidé věci do banky darují, k potřebným se dostávají přes partnerské organizace, například sociální odbory nebo neziskové organizace. Shromažďování a distribuci věcí vyřizuje banka po telefonické nebo e-mailové dohodě, nemá sběrný dvůr.
"Projekt Nábytkové banky plně naplňuje koncept cirkulární ekonomiky, dává druhou šanci nábytku, vybavení do domácností a elektrospotřebičům, které by jinak skončily jako odpad. Tím se prodlužuje jejich životnost," uvedla radní pro životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková (Piráti).
"Navázali jsme spolupráci se sedmi neziskovými organizacemi, Krajskou pobočkou Úřadu práce v Příbrami, což nám otevřelo spolupráci s ostatními pracovišti ve Středočeském kraji, a se zájmem nás oslovují i města. Dá se říci, že už nyní působíme po celém Středočeském kraji," uvedla předsedkyně spolku Nábytková banka Středočeského kraje Pavla Campodonicová. Počítá se podle ní i s rozšířením do severní části regionu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí Lidí s respiračními chorobami ve Středočeském kraji minulý týden opět ubylo. Na … Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram Zima letos silničáře drtí. ŘSD se letos potýká s jednou z nejnáročnějších zim … AKTUÁLNĚ /FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu /FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. K události se … AKTUALIZOVÁNO V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu Hasiči právě teď zasahují v Dobříši. V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice V neděli 15. února v odpoledních hodinách se v desítkách měst po celé České republice … AKTUÁLNĚ Den bezpečnějšího internetu: Vyhraje ten, kdo nePINdá Den bezpečnějšího internetu: Vyhraje ten, kdo nePINdá V úterý 10. února je Den bezpečnějšího internetu. Jedná se o celoevropskou iniciativu, … Hudba, ženská energie a Dvořákova Vysoká. Cyklus „Setkání s…“ vstoupil do roku 2026 Hudba, ženská energie a Dvořákova Vysoká. Cyklus „Setkání s…“ vstoupil do roku 2026 Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami otevřel rok 2026 ve znamení hudby, … Nezaměstnanost na Příbramsku narostla, největší sháňka je po řidičích, ale i kuchařích a číšnících Nezaměstnanost na Příbramsku narostla, největší sháňka je po řidičích, ale i kuchařích a číšnících Úřad práce ČR (ÚP ČR) evidoval k 31. lednu 2025 celkem 378 547 uchazečů o zaměstnání, … Prokopka se probouzí. Příbram prodala pozemky, vzniknou učebny, ordinace i služebna městské policie Prokopka se probouzí. Příbram prodala pozemky, vzniknou učebny, ordinace i služebna městské policie Na lednovém zasedání zastupitelstva města Příbram zastupitelé schválili prodej pěti … Nepřehlédněte
Svatý Valentýn: evropský svátek, který jsme omylem poslali do Ameriky Svatý Valentýn: evropský svátek, který jsme omylem poslali do Ameriky A proč se pořád hádáme, jestli ho slavit: Každý únor se opakuje … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz