24. 1. svátek má Milena

Středočeský kraj podpoří projekt na podporu ovdovělým rodinám s dětmi půl milionem korun

7. ledna 2020   (05:58)
Středočeský kraj podpoří projekt na podporu ovdovělým rodinám s dětmi půl milionem korun

Služba, kterou poskytuje nadační fond Vrba, také předchází možnému problému se ztrátou zaměstnání ovdovělého rodiče, který náhle musí zastat i roli zemřelého partnera či partnerky


Středočeští radní odsouhlasili poskytnutí částky ve výši 500 tisíc korun Nadačnímu fondu Vrba. „Tato jednorázová individuální účelová dotace bude sloužit k zajištění financování projektu Terénní pracovník, hospodyně, řemeslník pro zajištění služeb ovdovělým rodinám s dětmi, k němuž jsme se koncem loňského roku nově připojili. Jde o službu, která je v těžkých chvílích, kdy děti přijdou o jednoho z rodičů, velmi potřebná,“ říká radní pro oblast sociálních věcí Aneta Heřmanová (ČSSD).

Nadační fond Vrba je nezisková organizace, která poskytuje praktickou pomoc ovdovělým rodinám s dětmi. Snaží se jim poskytnout služby alespoň jednoho terénního pracovníka, který v rámci osobní konzultace předá rodině velmi důležité informace pro rychlé poskytnutí pomoci.

„Naší snahou je, aby pomoc byla rodině poskytnuta účelně a pokud možno zcela bezodkladně. Bezprostředně po kontaktování klientem navštíví ovdovělou rodinu terénní pracovník, který v rámci osobní konzultace předá rodině velmi důležité informace pro rychlé poskytnutí pomoci. Informace se týkají skutečně praktického rázu celé situace. Terénní pracovník informuje ovdovělého rodiče, jak se nejsnáze zorientovat nejen v úředních záležitostech, které na rodiny v této krizové situaci čekají a nesnesou odkladu, poskytne základní právní poradenství, které se týká nadcházejícího dědického řízení, poradí s přepisem nejrůznějších smluv, rušením či uzavíráním smluv nových,“ přibližuje službu terénních pracovníků Mgr. Petra Glosr Cvrkalová z Nadačního fondu Vrba. V rámci středočeského regionu už tato nová služba v roce 2019 pomohla 7 ovdovělým rodinám.

Služba také předchází možnému problému se ztrátou zaměstnání ovdovělého rodiče, který náhle musí zastat i roli zemřelého partnera či partnerky. „Terénní pracovnice ‚Vrběnky‘ se starají o aktivně strávený čas dětí v době, kdy je rodič v zaměstnání, vyzvedávají děti ze školy, převážejí je na kroužky. Případně, pokud je dítě v kojeneckém či batolecím věku, zajišťuje ‚Vrběnka‘ nepřetržitou péči o dítě v době, kdy je ovdovělý otec v zaměstnání,“ vysvětluje radní Aneta Heřmanová.

Poskytnutí finančních prostředků bude předloženo k projednání Zastupitelstvu 27. ledna. „Budu moc ráda, pokud moji kolegové zastupitelé tuto žádost schválí a tuto výjimečnou a tolik potřebnou službu podpoří,“ doplnila radní Aneta Heřmanová.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Ing. Helena Frintová

autor: Tomáš PečenkaDalší články

I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně Podle odborníků se jedná o stavbu ojedinělou. V rámci celé České republiky se takovýchto staveb příliš mnoho nedochovalo 24. ledna 2020   (05:55) Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Milovníci zimního počasí marně čekají na příchod sněhových vloček. Podle aktualizované předpovědi se mají teploty blížit spíše těm obvyklým jarním. 23. ledna 2020   (17:30) Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí První veřejné čtení z knihy Díra v hlavě mi ukázala cestu se uskuteční dnes v příbramské knihovně 23. ledna 2020   (15:10) Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Akvapark měl vzniknout ve Zberazské ulici mezi zimním stadionem a tréninkovým fotbalovým hřištěm. 23. ledna 2020   (12:59) Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Záměna tohoto výrobku může vést zejména při hře malých dětí k odkusování drobných částí, k jejich vkládání do úst a následnému vdechnutí, spolknutí, resp. zablokování vnitřních dýchacích cest a ohrožení lidského zdraví. 23. ledna 2020   (12:06) Nepřehlédněte Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil U Kosovy Hory na Příbramsku se ve čtvrtek ráno střetl vlak s autem. Kolize se obešla bez zranění. Auto skončilo po nárazu do vlaku mimo komunikaci. Železniční přejezd momentálně není průjezdný. 23. ledna 2020   (09:45) Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Plivala po lidech, urážela a mlátila hosty v restauracích. Nyní ženě hrozí desetiletý pobyt za mřížemi. 23. ledna 2020   (08:37) Provoz na dálnici zkomplikovaly tři nehody Provoz na dálnici zkomplikovaly tři nehody Ve čtvrtek ráno policisté dálnici D4 u Obořiště zcela uzavřeli 23. ledna 2020   (06:24) AKTUALIZOVÁNO Starostka Dobříše objasnila důvod rezignace Starostka Dobříše objasnila důvod rezignace Starostka Dobříše na Příbramsku Jana Vlnasová k 3. březnu rezignuje, zastupitelkou zůstává. K odchodu ji přiměla situace na radnici. 22. ledna 2020   (18:51) Nepřehlédněte Do České republiky se vrátila ptačí chřipka, ve středních Čechách se zatím nevyskytuje Do České republiky se vrátila ptačí chřipka, ve středních Čechách se zatím nevyskytuje V rámci veterinárních opatření je v místě nákazy omezen pohyb drůbeže. Zakázáno je i pořádání výstav či burz drůbeže a ptactva, které představují velké riziko šíření nákazy. 22. ledna 2020   (17:29)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz