Středočeský kraj podpoří BESIP milionem korun
31. ledna 2021 (15:34)
foto: pribram.cz. Středočeský kraj
Středočeský kraj je smluvním partnerem Centra služeb pro silniční dopravu, jehož prostřednictvím se podílí na prevenci v oblasti BESIP.
V loňském roce, který díky koronaviru patřil z pohledu dopravních nehod k těm nepříznivějším, na vozovkách ve středních Čechách podle statistik zemřelo 79 lidí a 239 bylo těžce zraněno. Situace je o to horší, že na silnicích v kraji skončil život dvou dětí a dalších čtrnáct se muselo potýkat s těžkými zraněními. „Na bezpečí nám záleží. Proto v letošním roce opět podpoříme řadu aktivit BESIP v regionu. Patří mezi ně pravidelná soutěž mladých cyklistů, dopravní výchova na dopravních hřištích a další vzdělávací programy určené pro žáky základních a středních škol,“ uvedl náměstek hejtmanky Středočeského kraje Martin Kupka (ODS). Na tyto aktivity Středočeský kraj dedikuje 1 milion korun.
Středočeský kraj je smluvním partnerem Centra služeb pro silniční dopravu, jehož prostřednictvím se podílí na prevenci v oblasti BESIP. „Rada Středočeského kraje rozhodla o uvolnění částky jeden milion na aktivity, které by se po odeznění epidemie měly znovu rozeběhnout,“ dodává Martin Kupka.
Středočeský kraj se pochopitelně neomezuje jen na spolupráci s Centrem služeb pro silniční dopravu, ale zapojil se například do projektu Bezpečný Středočeský kraj a kromě toho se také přímo podílí na preventivních opatřeních v silničním provozu. „Jsme také součástí krajské komise BESIP, která se zabývá bezpečností a prevencí nehodovosti na silnicích ve spolupráci nejen s policií, ale také s Krajskou správou a údržbou silnic SK,“ připomíná rovněž náměstek hejtmanky Martin Kupka. Podle statistik je nejčastější příčinou dopravních nehod s fatálními následky nepřiměřená rychlost, proto se kraj zaměřuje mimo jiné na dopravně bezpečnostní opatření, jejichž cílem je regulovat rychlost aut tam, kde je velké riziko nehod.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz. Středočeský kraj
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Nálezy granátů při rekonstrukcích silnic jsou běžné i na Příbramsku
Stavební firmy musí na stavbách, kde lze takové nálezy očekávat, postupovat obezřetně …
PR
Myslíte si, že máte fyzičku? Policie vám to změří stopkami
Máte pocit, že byste zvládli honičku na zloděje? Nebo si jen chcete dokázat, že těch …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky
Radek Bělohlav. Mistr světa z roku 1996, trojnásobný mistr extraligy, legenda Sparty a …
ROZHOVOR
Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně
Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně …
ZAJÍMAVOSTI
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i …
ZDRAVOTNICTVÍ
Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu
Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u …
DOPRAVA
Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření
Letošní únor byl na území České republiky hodnocen jako teplotně normální, přesto …
POČASÍ
Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027
Odbor sociálních věcí a zdravotnictví města Příbram připravuje Akční plán rozvoje …
AKTUÁLNĚ
V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů
V průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku začne stavba nového mostu přes dálnici D4 u …
DOPRAVA
Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží
Parkovací dům u nádraží se začíná plnit a město už připravuje další kroky, které mají …
POLITIKA




