15. 6. svátek má Vít

Středočeský kraj plánuje uvolnit přes 7 milionů korun na rekonstrukci a výstavbu MŠ v Třebsku

13. listopadu 2022   (11:48)
Středočeský kraj plánuje uvolnit přes 7 milionů korun na rekonstrukci a výstavbu MŠ v Třebsku
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Stavební práce již probíhají, přičemž celkové náklady na projekt dosahují téměř 30 milionů Kč.


Krajští radní na svém posledním zasedání projednali a doporučili zastupitelstvu schválit žádost obce Třebsko o dotaci na rekonstrukci a výstavbu mateřské školy. Celkem 7,1 milionů korun bude v případě kladného stanoviska zastupitelů uvolněno z krajského Infrastrukturního fondu.

Dotaci lze poskytnout na projekty, které splňují účel vymezený v tematickém zadání „Podpora rozvoje a obnovy základních a mateřských škol“. Tyto projekty musí být zároveň spolufinancovány z jiných veřejných zdrojů. Poskytnutím dotací chce Středočeský kraj ulevit obcím a snížit jejich finanční zatížení při realizaci náročných projektů v oblasti školství. „Uvědomujeme si, jaké starosti jsou spojené s nedostatečnými kapacitami ve školách a školkách. Bohužel nemáme prostředky na to, abychom mohli stavbu nových tříd a škol kompletně financovat, nicméně se chceme na spolufinancování těchto projektů podílet,“ vysvětluje středočeská hejtmanka Petra Pecková.
Obec Třebsko dotaci využije na rekonstrukci a výstavbu mateřské školy. Stavební práce již v dané lokalitě probíhají, přičemž celkové náklady na projekt dosahují téměř 30 milionů Kč. Projekt je současně podpořený ze státního rozpočtu Ministerstva financí v podprogramu „Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálního školství v působností obcí.
Řešení nedostatečných kapacit škol a školek považuje Středočeský kraj za jednu ze svých priorit. „Je jasné, že bez pomoci státu se obce neobejdou, a proto chceme i nadále usilovat o to, aby bylo ve státních dotačních programech alokováno maximum financí tak, aby obce mohly své kapacity navyšovat. I na příští rok však počítáme s podporou školských projektů z našeho Infrastrukturního fondu,“ dodává náměstek pro oblast financí a dotací Michael Kašpar.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Středočeský kraj
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické … LIFESTYLE Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na … AKTUÁLNĚ /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých … SPORT Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na … NEPŘEHLÉDNĚTE Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti … FOTOGALERIE Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré … FOTOGALERIE Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že … Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a … NEPŘEHLÉDNĚTE Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z … AKTUÁLNĚ
Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: … ZDRAVOTNICTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz