24. 7. svátek má Kristýna




Středočeský kraj nechce sídlo CHKO v Příbrami, ale v Jincích 

24. září 2015   (06:22)
Středočeský kraj nechce sídlo CHKO v Příbrami, ale v Jincích 
foto: pribram.cz

O sídle CHKO zatím stále není rozhodnuto.



Středočeský kraj nesouhlasí se záměrem vytvořit sídlo budoucí Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy v Příbrami. Podle hejtmana Miloše Petery (ČSSD) by správa CHKO mělo sídlit v Jincích a pobočku mít v Plzeňském kraji. Petera dnes ČTK při návštěvě Benešova řekl, že se kraj pokusí záměr ministerstva životního prostředí ještě změnit. Podle něj zatím nebylo o ničem definitivně rozhodnuto a o umístění sídla CHKO se intenzivně jedná. V dohledné době se má konat schůzka zástupců kraje a ministerstev životního prostředí a obrany.

"Příští nebo přespříští týden by mělo být jednání, kde my to budeme chtít prosadit. Plzeňský kraj má obdobný názor, že hlavní sídlo by mělo být v Jincích a pobočka v plzeňské části. Bude to na programu jednání a chtěli bychom to prosadit i v Poslanecké sněmovně," uvedl Petera.

Ministr životního prostředí Richard Brabec přitom počátkem září po jednání s příbramským starostou Jindřichem Vařekou (oba ANO) uvedl, že sídlo CHKO Brdy bude nejspíš v Příbrami a v Jincích by mohlo být technické pracoviště. Vařeka prohlásil, že Příbram je už daná. Od vzniku CHKO si příbramský starosta slibuje zvýšení cestovního ruchu v regionu a s tím spojený vznik nových pracovních příležitostí.

"Trošku mě překvapilo rozhodnutí pana ministra Brabce, domnívám se, že tam to šlo po stranické linii, a připadá mi to jako nevhodné řešení," prohlásil dnes Petera. Brabec počátkem září uvedl, že část aktivit, které se budou týkat nejenom správy CHKO Brdy, ale dokonce i širších aktivit Agentury ochrany přírody a krajiny, například z hlediska dotačních titulů a širšího kontaktu s veřejností, by měla být v Příbrami. Druhé pracoviště v Jincích by mohlo být spíše technické.

Brdský vojenský újezd bude zrušen na konci roku. Místo něj bude vytvořena CHKO a rozsáhlé území, které po desetiletí využívali vojáci, se otevře veřejnosti a turistickému ruchu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: Jan Kholl dr








Další články

Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme Na dnešním realitním trhu často vídáme domy po rozsáhlých rekonstrukcích. Nové … PR Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,49 Kč do 42,90 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally! Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally! Poslední červencový víkend nabídne celou řadu kulturních i sportovních událostí! Děti … NEPŘEHLÉDNĚTE Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě Bohutínské pouťové oslavy letos proběhnou od pátku 24. července do neděle 26. … KULTURA REPETE FEST oživí zámek v Rožmitále. Nabídne hudbu, divadlo i podporu obnovy památky REPETE FEST oživí zámek v Rožmitále. Nabídne hudbu, divadlo i podporu obnovy památky V pátek 24. až do neděle 26. července se zámek v Rožmitále pod Třemšínem promění v … NEPŘEHLÉDNĚTE Cyklisté na Příbramsku pod lupou zákona: Pravidla platí pro každého, pokuty za prohřešky se mohou vyšplhat na tisíce korun Cyklisté na Příbramsku pod lupou zákona: Pravidla platí pro každého, pokuty za prohřešky se mohou vyšplhat na tisíce korun Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. … DOPRAVA Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně … TIP NA VÝLET Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už … ANKETA Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi … SOUTĚŽ
Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz