Středočeský kraj nebude omezovat dopravu, občané se musí dostat do zaměstnání, k lékaři, do lékáren a na nákup
26. března 2020 (11:22)
foto: pribram.cz, Ing. Helena Frintová (Procházková)
"Nemůžeme obyvatele malých obcí, které nemají k dispozici automobil, odříznout od světa,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.
Podle dnešního rozhodnutí Krizového štábu Středočeského kraje se nebude ve středních Čechách dál omezovat doprava a bude stále platit prázdninový režim. „Náš kraj je na rozdíl od Prahy svým charakterem venkovský region s více než tisícovkou obcí, z nichž je většina malých. Každé další omezení by znamenalo, že se lidé nedostanou do práce, k lékaři, do lékáren anebo na nákup. Proto další omezení dopravy nyní nebudeme dělat. Nemůžeme obyvatele malých obcí, které nemají k dispozici automobil, odříznout od světa,“ říká hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Krizový štáb tím reaguje i na výzvu vedení pražského magistrátu, který požadoval po středních Čechách další výrazné omezení dopravy.
Hejtmanka a předsedkyně Bezpečnostní rady kraje také zdůraznila, že tím, že je využit prázdninový režim v dopravě, který je defacto znamená pokles objemu služeb a je plánovaný, tak nebude mít negativní dopad do krajského rozpočtu. Dopravou se podle jejích slov krizový štáb zabývá každý den. „Dbáme na to, aby spoje nebyly přeplněné, aby lidé od sebe mohli zachovat doporučený odstup a bezpečně se dopravit na místo, kam potřebují,“ dodala hejtmanka.
Zároveň informovala, že Rada kraje bude příští pondělí schvalovat poskytnutí mimořádné zúčtovatelné zálohy smluvním autobusovým dopravcům Středočeského kraje. Důvodem je pokles výběru jízdného a zvýšených nákladů na opatření proti nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2. Mimořádná poskytnutá záloha ve výši jedné standardní měsíční platby dopravci bude zúčtována s dopravcem do konce roku 2020.
„Mimořádná záloha bude dopravcům vyplacena ve dvou platbách, první (50%) začátkem dubna a druhá (50%) začátkem května 2020,“ upřesnila Jaroslava Pokorná Jermanová. Toto opatření přispěje k podpoře dopravců a dopravní obslužnosti Středočeského kraje v této nelehké době.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Ing. Helena Frintová (Procházková)
Ing. Helena Frintová (Procházková)
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“
Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává …
SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací
Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. …
ZAJÍMAVOSTI
Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí
Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. …
FOTOGALERIE
Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne
Počasí v Česku bude v nadcházejících dnech velmi proměnlivé. Po klidnějším začátku …
AKTUÁLNĚ
Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU
Na Štvanici se chystá zápas, který má přesah i mimo sport.
Souboj o královnu …
SPORT
Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět
Stojíte u gatu, v ruce letenka, v hlavě dovolená — a najednou vám oznámí, že do …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká
Víno je starší než písmo, chutná jinak ve vesmíru a obsahuje stovky aromat, které by …
ZAJÍMAVOSTI
Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná
Středočeská přírodní koupaliště mají většinou výbornou kvalitu vody. Jedinou výjimkou …
AKTUÁLNĚ
Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami
Taxík Maxík funguje v Příbrami od roku 2023 a od té doby pomáhá seniorům a držitelům …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nové řemeslo, nová šance: Ve Věznici Příbram úspěšně završili vzdělávání i program proti recidivě
Ve Věznici Příbram skončily v uplynulých týdnech dvě významné aktivity zaměřené na …
NEPŘEHLÉDNĚTE




