20. 8. svátek má Bernard

Středočeský kraj letos do svých nemocnic investuje přes 200 milionů korun

2. května 2019   (06:18)
Středočeský kraj letos do svých nemocnic investuje přes 200 milionů korun

Příbramská nemocnice letos od krajského úřadu získá 26,5 milionu korun


Středočeský kraj letos do svých nemocnic investuje přes 200 milionů korun. Zaplatí za ně deset projektů, které přispějí k modernizaci nemocničních objektů i k obnově zdravotnické techniky. Zlepší se tedy komfort pro zdravotnický personál i pro pacienty, uvedla dnes v tiskové zprávě Helena Frintová z krajského úřadu. Hejtmanství letos zvyšuje investiční dotace na úkor provozních, které by měly být nulové, jak kraj už dříve avizoval.

V benešovské nemocnici letos pokračuje rekonstrukce pavilonu interny. Kraj letos ze svého rozpočtu poskytne 33 milionů korun. Celkem jde o projekt za 68 milionů, kraj z celkové částky zaplatí 66 milionů.

Do benešovské nemocnice pošle letos hejtmanství také 30 milionů korun na komplexní rehabilitační centrum. Náklady na celou stavbu dosáhnou 230 milionů, o 197 milionů chce nemocnice kraj požádat v příštím roce. Vznik moderního pracoviště rehabilitace umožní poskytovat akutní i následnou rehabilitační péči nejen pacientům z oddělení chirurgie a ortopedie, ale také neurologie a interny.

Kolínská nemocnice dostane od kraje letos téměř 55 milionů na rekonstrukci porodního oddělení a lůžkového oddělení intermediální a pooperační péče. Celkové náklady dosahují téměř 100 milionů korun, kraj by měl uhradit ze svého rozpočtu zhruba 80 milionů, zbytek zaplatí nemocnice.

Příbramská nemocnice letos od krajského úřadu získá 26,5 milionu korun na dokončení rekonstrukce křídla D4, kde jsou ambulance a zákrokové sály. Celkové předpokládané náklady na akci činí téměř 100 milionů korun, z toho 95 milionů představuje investiční dotace z rozpočtu kraje.

"Dokončení této investiční akce v příbramské nemocnici je důležité především proto, že je nezbytné řešit současný havarijní stav tohoto nemocničního provozu, který neodpovídá současným normám," řekl radní Robert Bezděk (ANO).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Rostou! Houbaři nosí plné koše Rostou! Houbaři nosí plné koše V posledních dnech konečně nosí houbaři domů plné košíky. 19. srpna 2019   (18:46) Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu! 19. srpna 2019   (15:38) Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem V neděli odpoledne omezila vážná dopravní nehoda provoz na silnici I/4 19. srpna 2019   (12:51) Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Oba dva kříženci byli odchyceni v Příbrami 19. srpna 2019   (10:36) Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18) Agresivita vos se v srpnu stupňuje Agresivita vos se v srpnu stupňuje Vosy jsou dokonce agresivnější než včely a sršni. Útočí bez rozpaků kdykoli, kdy se cítí být v ohrožení 18. srpna 2019   (19:50) Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací V první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno téměř 24 milionu korun 18. srpna 2019   (16:50) Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Na místě se tvoří dlouhé kolony 18. srpna 2019   (14:53) Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Sobotní odpoledne ožila Obecnice tradiční oslavou ukončení žní 18. srpna 2019   (11:56) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz