16. 12. svátek má Albína

Středočeský kraj letos do svých nemocnic investuje přes 200 milionů korun

2. května 2019   (06:18)
Středočeský kraj letos do svých nemocnic investuje přes 200 milionů korun

Příbramská nemocnice letos od krajského úřadu získá 26,5 milionu korun


Středočeský kraj letos do svých nemocnic investuje přes 200 milionů korun. Zaplatí za ně deset projektů, které přispějí k modernizaci nemocničních objektů i k obnově zdravotnické techniky. Zlepší se tedy komfort pro zdravotnický personál i pro pacienty, uvedla dnes v tiskové zprávě Helena Frintová z krajského úřadu. Hejtmanství letos zvyšuje investiční dotace na úkor provozních, které by měly být nulové, jak kraj už dříve avizoval.

V benešovské nemocnici letos pokračuje rekonstrukce pavilonu interny. Kraj letos ze svého rozpočtu poskytne 33 milionů korun. Celkem jde o projekt za 68 milionů, kraj z celkové částky zaplatí 66 milionů.

Do benešovské nemocnice pošle letos hejtmanství také 30 milionů korun na komplexní rehabilitační centrum. Náklady na celou stavbu dosáhnou 230 milionů, o 197 milionů chce nemocnice kraj požádat v příštím roce. Vznik moderního pracoviště rehabilitace umožní poskytovat akutní i následnou rehabilitační péči nejen pacientům z oddělení chirurgie a ortopedie, ale také neurologie a interny.

Kolínská nemocnice dostane od kraje letos téměř 55 milionů na rekonstrukci porodního oddělení a lůžkového oddělení intermediální a pooperační péče. Celkové náklady dosahují téměř 100 milionů korun, kraj by měl uhradit ze svého rozpočtu zhruba 80 milionů, zbytek zaplatí nemocnice.

Příbramská nemocnice letos od krajského úřadu získá 26,5 milionu korun na dokončení rekonstrukce křídla D4, kde jsou ambulance a zákrokové sály. Celkové předpokládané náklady na akci činí téměř 100 milionů korun, z toho 95 milionů představuje investiční dotace z rozpočtu kraje.

"Dokončení této investiční akce v příbramské nemocnici je důležité především proto, že je nezbytné řešit současný havarijní stav tohoto nemocničního provozu, který neodpovídá současným normám," řekl radní Robert Bezděk (ANO).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Když jsou popelnice plné a odpad z bistra musí pryč, poslouží i temné zákoutí ulic Když jsou popelnice plné a odpad z bistra musí pryč, poslouží i temné zákoutí ulic Ze zbytků potravin udělali skládku. 15. prosince 2019   (20:30) Plamínek z betlémské jeskyně opět rozsvítí svatohorskou baziliku Plamínek z betlémské jeskyně opět rozsvítí svatohorskou baziliku Betlémské světlo rozveze po Česku 62 vlaků. Na Svatou Horu dorazí poslední adventní neděli 15. prosince 2019   (17:26) Dějiny betlémů v Čechách začínají rokem 1560. Marie Terezie je později zakázala Dějiny betlémů v Čechách začínají rokem 1560. Marie Terezie je později zakázala Kde se vzala tradice betlémů? 15. prosince 2019   (14:14) Krabice od bot potěší stovky dětí na Příbramsku Krabice od bot potěší stovky dětí na Příbramsku Dárkové krabice od bot věnovali chudším dětem i žáci příbramského Gymnázia Legionářů. Děti z celého regionu připravily celkem 970 dárků, v Příbrami udělají na Štědrý den radost 420 chlapcům a dívkám 15. prosince 2019   (11:59) Příbram má již 41 nových „zelených“ parkovacích míst Příbram má již 41 nových „zelených“ parkovacích míst Tento týden byla dokončena parkovací místa ve vnitrobloku v Šachetní ulici 15. prosince 2019   (09:32) Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení Požár v Sedlčanech napáchal škodu za dva miliony. Příčinou zahoření bylo samovznícení Škodu vzniklou požárem odhadl vyšetřovatel hasičů po konzultaci se zástupcem firmy na dva miliony korun, hodnoty ve stejné výši se hasičům podařilo uchránit. 15. prosince 2019   (07:14) AKTUALIZOVÁNO Fotografie z Prahy v galerii nemocnice Fotografie z Prahy v galerii nemocnice V polovině prosince bude v nemocniční galerii zase rušno. Ještě před Vánocemi obsadí prostory galerie Fotografie z Prahy. 14. prosince 2019   (18:07) Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hustý dým je vidět na kilometry 14. prosince 2019   (14:14) AKTUALIZOVÁNO Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Už několik dní se řidiči potýkají s dopravními komplikacemi při výjezdu z obchodních domů. 14. prosince 2019   (13:13) Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Pokles hladiny Orlíku vyvolal pozornost některých obyvatel měst, jež využívají vodu z Vltavy k výrobě pitné vody. 14. prosince 2019   (09:50)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz