25. 5. svátek má Viola

Středočeský kraj letos do svých nemocnic investuje přes 200 milionů korun

2. května 2019   (06:18)
Středočeský kraj letos do svých nemocnic investuje přes 200 milionů korun

Příbramská nemocnice letos od krajského úřadu získá 26,5 milionu korun


Středočeský kraj letos do svých nemocnic investuje přes 200 milionů korun. Zaplatí za ně deset projektů, které přispějí k modernizaci nemocničních objektů i k obnově zdravotnické techniky. Zlepší se tedy komfort pro zdravotnický personál i pro pacienty, uvedla dnes v tiskové zprávě Helena Frintová z krajského úřadu. Hejtmanství letos zvyšuje investiční dotace na úkor provozních, které by měly být nulové, jak kraj už dříve avizoval.

V benešovské nemocnici letos pokračuje rekonstrukce pavilonu interny. Kraj letos ze svého rozpočtu poskytne 33 milionů korun. Celkem jde o projekt za 68 milionů, kraj z celkové částky zaplatí 66 milionů.

Do benešovské nemocnice pošle letos hejtmanství také 30 milionů korun na komplexní rehabilitační centrum. Náklady na celou stavbu dosáhnou 230 milionů, o 197 milionů chce nemocnice kraj požádat v příštím roce. Vznik moderního pracoviště rehabilitace umožní poskytovat akutní i následnou rehabilitační péči nejen pacientům z oddělení chirurgie a ortopedie, ale také neurologie a interny.

Kolínská nemocnice dostane od kraje letos téměř 55 milionů na rekonstrukci porodního oddělení a lůžkového oddělení intermediální a pooperační péče. Celkové náklady dosahují téměř 100 milionů korun, kraj by měl uhradit ze svého rozpočtu zhruba 80 milionů, zbytek zaplatí nemocnice.

Příbramská nemocnice letos od krajského úřadu získá 26,5 milionu korun na dokončení rekonstrukce křídla D4, kde jsou ambulance a zákrokové sály. Celkové předpokládané náklady na akci činí téměř 100 milionů korun, z toho 95 milionů představuje investiční dotace z rozpočtu kraje.

"Dokončení této investiční akce v příbramské nemocnici je důležité především proto, že je nezbytné řešit současný havarijní stav tohoto nemocničního provozu, který neodpovídá současným normám," řekl radní Robert Bezděk (ANO).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40) Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Kyberšikana se odehrává ve virtuálním světě, kterým dnešní děti žijí. Ponižující informace jsou dostupné komukoli, odkudkoli a kdykoli 24. května 2019   (06:32) PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho Za měsíc se spouští PID, víme, kolik zaplatíte za cestu. 23. května 2019   (19:25) Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy. 23. května 2019   (17:22) Uzavírka ulice Balbínova končí Uzavírka ulice Balbínova končí Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena. 23. května 2019   (15:19)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz