23. 8. svátek má Sandra

Středočeský kraj dá Kyjevské oblasti na Ukrajině starší autobusy

30. října 2023   (14:10)
Středočeský kraj dá Kyjevské oblasti na Ukrajině starší autobusy
foto: Středočeský kraj

O poskytnutí autobusů dnes rozhodli krajští zastupitelé. Hejtmanství už v minulosti poskytlo na pomoc Ukrajině deset milionů korun.


Středočeský kraj dá Kyjevské oblasti na Ukrajině starší autobusy v celkové hodnotě přes šest milionů korun. V partnerském regionu budou sloužit k přepravě dětí do škol. O poskytnutí autobusů dnes rozhodli krajští zastupitelé. Akce je součástí humanitární pomoci Ukrajině, kterou napadlo Rusko.

Vedení kraje reagovalo na žádost o pomoc, kterou mu poslal vedoucí oblastní administrace. "Jsou v situaci, že jim autobusy buď rozbombardovala ruská armáda, nebo jim je zrekvírovala armáda ukrajinská," uvedl radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký (STAN).
Příspěvková organizace Integrovaná doprava Středočeského kraje se kvůli odkoupení starších autobusů obrátila na dopravce, kteří přepravují cestující ve středních Čechách a Libereckém kraji. Podle Boreckého vozidla poskytnou například firmy ČSAD MHD Kladno nebo ČSAD Střední Čechy. Čím dříve kraj autobusy do Kyjevské oblasti pošle, tím lépe, dodal radní.
Hejtmanství už v minulosti poskytlo na pomoc Ukrajině deset milionů korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji … ANKETA Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Středočeský kraj vypsal další dotační program pro dobrovolné hasiče, rozdělí v něm 25 … AKTUÁLNĚ Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Zvracení, vodnatý průjem a během jednoho či dvou dnů je po všem. Norovirové infekce … ROZHOVOR Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Národní den „Buď andělem“ připomíná jednoduchou věc: dobrý skutek není otázka … LIFESTYLE Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Houslový virtuos Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. … ROZHOVOR Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Práce na pokládce kabelů zavřou Hailovu ulici v Příbrami od pondělí 24. do pátku 28. … DOPRAVA Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Česko má za sebou výraznou srážkovou epizodu. Zatímco v Čechách za posledních 24 hodin … AKTUÁLNĚ Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří Konec prázdnin tradičně znamená výrazný nárůst dopravy. Policie proto o posledním … DOPRAVA Modráskové louky: Když neposečená tráva znamená, že se hospodaří správně Modráskové louky: Když neposečená tráva znamená, že se hospodaří správně Možná jste si při procházce přes Brdy všimli zvláštního rozdílu. Zatímco některé louky … POZNÁVÁME BRDY
Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží Senioři mají svůj den. Udělejte dnes něco hezkého pro někoho, kdo si to zaslouží Pátek 21. srpna připadá National Senior Citizens Day, tedy dni věnovanému seniorům. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz