10. 7. svátek má Libuše




Středočeský kraj dá 1,2 milionu korun na kulturní projekty, například na výstavy

31. března 2022   (18:57)
Středočeský kraj dá 1,2 milionu korun na kulturní projekty, například na výstavy
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Kraj podpoří například záměr Arethusa, který zahrnuje zvukové instalace interaktivních zvukových uměleckých prvků v parku. Připravuje ho Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.


Středočeský kraj podpoří částkou 1,2 milionu korun devět projektových záměrů v kultuře. Osm z nich spolufinancuje ministerstvo kultury, jeden projekt podporuje i Evropský fond pro regionální rozvoj. Celkově mají projekty příspěvkových organizací náklady přes pět milionů korun. Příspěvek kraje dnes schválili radní, uvedl v tiskové zprávě mluvčí hejtmanství David Šíma.

Kraj podpoří například záměr Arethusa, který zahrnuje zvukové instalace interaktivních zvukových uměleckých prvků v parku. Připravuje ho Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.
"Dlouhodobě se snažíme docílit co nejatraktivnější nabídky našich muzeí a galerií. Nejen instalace Památníku Antonína Dvořáka v tomto roce nabídnou rozhodně velice působivý zážitek," uvedl radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda (Spojenci).
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy dostane příspěvek na dvě výstavy. Výstavu Čarovný svět vějířů budou moci lidé zhlédnout do 3. července. Součástí další podpořené výstavy Včela je včelí laboratoř, kde lidé uvidí jednotlivé části včel pod mikroskopem či lupou a budou moci zhlédnout videa a makro fotografie včel na samoobslužných tabletech. V dubnu by mělo muzeum v Roztokách otevřít novou archeologickou expozici Arcevita Stopami věků. Kraj podpoří edukační programy této expozice, které budou určeny pro žáky základních škol.

Další podporu schválili radní pro výstavu Muzea T. G. Masaryka v Rakovníku Jezdíš jako Širón, která mapuje počátky automobilového sportu světového formátu na českém území, a geologický vzdělávací program Muzea Českého krasu s názvem Na dno pradávných moří.
Kraj přispěje rovněž na nákup houslí vyrobených kutnohorským houslařem F. J. Homolkou v roce 1847 pro České muzeum stříbra v Kutné Hoře a na restaurování olejomalby v rámu, Kristus podává sv. Petru klíče. Obraz z 18. století pochází ze sbírek Muzea Českého krasu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké … AKTUÁLNĚ Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální … AKTUALIZOVÁNO Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii! Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní … NEPŘEHLÉDNĚTE Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování Veřejná dražba prvorepublikové budovy bývalé hudební školy v ulici Československé … POLITIKA Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro spotřebitele … AKTUÁLNĚ Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí. 12. září 2026 od 12 hodin … NEPŘEHLÉDNĚTE Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Ve Švédsku už rodiče mohou převést část své placené rodičovské dovolené na prarodiče. … ZAJÍMAVOSTI Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i … TIP NA VÝLET
Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz