24. 1. svátek má Milena

Středočeský kraj chce pro dobrovolné hasiče a záchranné složky vyčlenit 81 milionů

15. prosince 2023   (08:19)
Středočeský kraj chce pro dobrovolné hasiče a záchranné složky vyčlenit 81 milionů
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Hasiči budou moci žádat o nové cisternové automobilové stříkačky, o nový dopravní automobil nebo požární přívěs pro hašení a o peníze na stavbu či rekonstrukci zbrojnice.


Středočeský kraj chce příští rok pro dobrovolné hasiče a záchranné složky vyčlenit 81 milionů korun. Peníze poslouží pro pořízení vybavení včetně cisteren a automobilů i obnovu zbrojnic. Návrh dotačního programu projednali středočeští krajští radní a doporučili ho ke schválení zastupitelstvu, informoval v tiskové zprávě Josef Holek z krajského úřadu.

"Role dobrovolných hasičů v rámci připravenosti kraje na řešení mimořádných událostí je naprosto nezastupitelná, a proto je důležité, aby pro svou práci měli co nejlepší podmínky. Proto podporujeme pořízení nové techniky, vybavení věcnými prostředky, stavbu nových zbrojnic, případně rekonstrukci těch stávajících," uvedla hejtmanka Petra Pecková (STAN).
Hasiči budou moci žádat o nové cisternové automobilové stříkačky, o nový dopravní automobil nebo požární přívěs pro hašení a o peníze na stavbu či rekonstrukci zbrojnice. Kraj podpoří také spolky a veřejně prospěšné organizace působící v požární ochraně a ochraně obyvatelstva. Další podporou bude i zajištění akceschopnosti dobrovolných jednotek, a to prostřednictvím nákupu věcného vybavení.
Letos si v obdobném dotačním programu v regionu rozdělily více než tři stovky žadatelů z řad obcí a spolků 75 milionů korun. "Už mnohokrát jsme se přesvědčili o tom, že jsou to právě dobrovolní hasiči, na které se můžeme spolehnout v jakékoli době a při jakékoli události," doplnila hejtmanka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami Sociálních pohřbů přibylo. Výrazný nárůst je v Příbrami Počet sociálních pohřbů v některých větších městech Středočeského kraje v posledních … Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová Nejdelší tunel středočeské D3 roste rychleji, než čekali. První čtvrtina je hotová Průzkumná štola pro tunel Kamenná Vrata na budoucí středočeské D3 — v úseku mezi … AKTUÁLNĚ Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí Masopust: Nejbarevnější česká tradice, která přežila staletí Tři králové symbolicky uzavřeli vánoční čas a začalo období, kdy se svět obrací vzhůru … Masopust /VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů /VIDEO/ Obránci zvířat protestovali před prodejnou COOP proti prodeji vajec z klecových chovů Organizace OBRAZ – obránci zvířat uspořádala v pátek 23. ledna ráno protestní akci … FOTO Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV a MOL Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,90 … AKTUÁLNĚ Dům s cenou 20 milionů a energetickým štítkem G. Zastupitelé rozhodnou, zda půjde do dražby Dům s cenou 20 milionů a energetickým štítkem G. Zastupitelé rozhodnou, zda půjde do dražby Zastupitelstvo města Příbram bude ve středu 28. ledna rozhodovat o dalším osudu … Politika Tipy na víkend: Nové filmy a návrat oblíbeného divadelního představení pro děti Tipy na víkend: Nové filmy a návrat oblíbeného divadelního představení pro děti O víkendu se můžete těšit na další filmové premiéry – pro ty nejmenší diváky, ale i … Záškrt se vrací. Nebezpečná nemoc může ohrozit dýchání i srdce, varuje primář Prusík Záškrt se vrací. Nebezpečná nemoc může ohrozit dýchání i srdce, varuje primář Prusík Záškrt patří mezi infekční onemocnění, o kterých si mnozí mysleli, že už patří … ROZHOVOR Hygienici varují před antiperspirantem Rexona. Obsahuje zakázanou látku Hygienici varují před antiperspirantem Rexona. Obsahuje zakázanou látku Hlavní hygienička České republiky upozorňuje spotřebitele na nevyhovující kosmetický …
Hledaný muž byl nalezen mrtvý ve Voznici Hledaný muž byl nalezen mrtvý ve Voznici Policisté hledali muže, který odešel z domova, kde nechal dopis na rozloučenou. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz