vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   23. 9. 2020
Bohutín 3
Březnice 11
Chotilsko 1
Čím 3
Dobříš 28
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 6
Hluboš 3
Jablonná 2
Jince 3
Kamýk nad Vlt. 7
Klučenice 1
Kosova Hora 2
Lazsko 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Malá Hraštice 2
Milín 3
Mokrovraty 2
Narysov 2
Nechvalice 6
Nečín 4
Nedrahovice 2
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 4
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 147
Příčovy 5
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 13
Rybníky 2
Sedlčany 14
Sedlec-Prčice 5
Smolotely 2
Stará Huť 8
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Třebsko 1
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1
Zbenice 1
Zduchovice 1

Středočeský kraj chce odměňovat turisty, kteří v regionu přespí

14. června 2020   (07:21)
Středočeský kraj chce odměňovat turisty, kteří v regionu přespí

Náklady na marketingové aktivity se budou pohybovat kolem čtyř až pěti milionů.


Středočeský kraj v rámci podpory cestovního ruchu v letošní letní sezoně chce odměňovat turisty, kteří v regionu přespí. Například při ubytování na dvě a více nocí obdrží ubytovaný voucher v hodnotě 500 korun jako slevu na vstupy do zhruba 70 muzeí, galerií či skanzenů zřizovaných krajem, řekla ČTK Helena Frintová z krajského úřadu. Návrh by měla schválit rada kraje nejpozději do konce června, aby mohli zájemci využívat vouchery od 1. července.

Středočeští radní již také schválili příspěvek ve výši minimálně 1000 korun pro všech zhruba 25.000 zaměstnanců příspěvkových organizací a organizací zřizovaných a zakládaných Středočeským krajem na služby spojené s cestovním ruchem v regionu.
Středočeská centrála cestovního ruchu představila na začátku roku novou značku a logo regionu Střední Čechy královské. V březnu zahájila kampaň na sociálních sítích, láká do míst, která nejsou tolik známá. Představuje kulturní, aktivní i relaxační ráz regionu. V červnu a září naváže na internetovou kampaň výrazná venkovní kampaň v Praze a Středočeském kraji, která bude opět provázána s kampaní na sociálních sítích a v tisku a zasáhne celé území České republiky.
"Cílem celé komplexní kampaně je přesvědčit obyvatele Prahy, Středočeského kraje i celé České republiky, že Střední Čechy královské jsou krajem, kde je radost žít i trávit volný čas i dovolenou a opět nastartovat cestovní ruch v kraji," řekl radní Martin Draxler (ANO). Náklady na tyto marketingové aktivity se budou pohybovat kolem čtyř až pěti milionů.

Hejtmanství také zvýšilo částku dotací na podporu informačních center ve Středočeském kraji. Původně schválených 1,2 milionu zastupitelé navýšili o dalších 291.000 korun. Předložen bude i návrh na poskytnutí dotací organizacím destinačního managementu ve Středočeském kraji ve výši 1,55 milionu. "Další projekty na pomoc domácího cestovního ruchu ve Středních Čechách připravujeme," řekl Draxler.
Například Kutná Hora se v letošní turistické sezoně zaměřuje hlavně na rodiny s dětmi. Ve spolupráci se spolkem Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko pro ně připravila itineráře s tipy na výlety a další aktivity. I vzhledem k omezením kvůli koronavirové pandemii letos město vynechalo propagaci orientovanou na zahraniční turisty.

Kutná Hora, jejíž historické jádro je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, byla vždy oblíbeným cílem zahraničních turistů. Radnice ale chce místo výletníků, kteří se ve městě zdrží jen několik hodin, lákat turisty s delším programem, kteří i přenocují. Zapojit se mohou třeba do letní hry nebo využít bohaté nabídky tipů na výlety.

Kvůli pandemii koronaviru v kraji nebude řada významných kulturních nebo společenských akcí. Zrušen byl například mezinárodní festival dechové hudby Kmochův Kolín, neuskuteční se ani mezinárodní závody Highjump 2020 ve skocích do vody v zatopeném lomu v Hřiměždicích na Příbramsku.

Uskutečnit se naopak má Svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi, lidé ale musí počítat s možnými omezeními. Konání poutě by zabránilo pouze výrazné zhoršení epidemiologické situace. Svatováclavská pouť se bude konat 27. a 28. září. Letos poprvé od roku 2003, kdy získaly poutní oslavy současnou podobu, bylo jejich konání kvůli koronaviru ohroženo.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
foto: ilustr_pixabay

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Víkendová studená fronta odstartuje v Příbrami topnou sezonu Víkendová studená fronta odstartuje v Příbrami topnou sezonu Bible čtivě a pro všechny. Překlad pro čtenáře 21. století představí jeho autor v Březnici Bible čtivě a pro všechny. Překlad pro čtenáře 21. století představí jeho autor v Březnici V bývalé jezuitské koleji v Březnici se dnes setkáte s teologem a překladatelem Alexandrem Flekem. Projektem moderního překladu Bible strávil s kolegy patnáct let. 24. září 2020   (08:15) Restaurace a bary mohou po 22:00 prodávat přes okénko Restaurace a bary mohou po 22:00 prodávat přes okénko Soubor novinek vrací do hry řadu opatření, která si Češi mohou pamatovat z jara. 24. září 2020   (06:33) Podívejte se na Příbram z výšky! Příležitost nabídne Den věží a rozhleden Podívejte se na Příbram z výšky! Příležitost nabídne Den věží a rozhleden Věže Hornického muzea a svatohorská zvonice budou 28. září zpřístupněny za symbolické vstupné. 24. září 2020   (06:04) Rožmitálská zásahová jednotka postoupila do finále ankety Dobrovolní hasiči roku 2020 Rožmitálská zásahová jednotka postoupila do finále ankety Dobrovolní hasiči roku 2020 Podpořte svým hlasem výjezdovou jednotku Rožmitálských dobrovolných hasičů, kteří se probojovali do finále 10. ročníku ankety. 23. září 2020   (19:57) Odpůrci těžby uranových hald na Příbramsku předali MŽP petici. Plánujeme další protestní akce, řekl Kareš Odpůrci těžby uranových hald na Příbramsku předali MŽP petici. Plánujeme další protestní akce, řekl Kareš Prymula vyhlásil další opatření proti covidu Prymula vyhlásil další opatření proti covidu V nemocnicích je podle Prymuly potřeba zapojit kapacity, které nejsou teď vyčleněny pro pacienty s covidem-19. Lůžka s ventilátory jsou téměř zaplněná. 23. září 2020   (13:54) Bistro na Nováku má za sebou více než uspokojivou sezonu Bistro na Nováku má za sebou více než uspokojivou sezonu Sportovní zařízení města Příbram (SZM), provozovatel SeZaM bistra, si letošní letní sezonu na Nováku chválí. K vysokým tržbám bistra přispěly jak tematické večery a další akce v areálu, tak i rozšíření nabídky o zdravá a čerstvá jídla. 23. září 2020   (11:22) Příbram investuje do rozšíření kamerového systému Příbram investuje do rozšíření kamerového systému Nové kamery přibudou v Březohorské, Čechovské, Šachetní a Průběžné ulici. 23. září 2020   (10:26)
Elektřina zlevní. ČEZ sníží cenu pro domácnosti o zhruba devět procent, lidé ušetří několik stovek korun Elektřina zlevní. ČEZ sníží cenu pro domácnosti o zhruba devět procent, lidé ušetří několik stovek korun Za každou megawatthodinu zákazníci podle firmy uspoří zhruba 230 korun 23. září 2020   (09:35) Nepřehlédněte
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz