29. 9. svátek má Michal

Středočeský kraj bude testovat část dětí ve speciálních školách PCR metodou

23. dubna 2021   (13:41)
Středočeský kraj bude testovat část dětí ve speciálních školách PCR metodou
foto: ilustr/ZŠ Propojení v Sedlčanech

Nákup testů schválila ve čtvrtek krajská rada, testovat se bude každé úterý do konce školního roku.


Středočeský kraj bude část dětí ve speciálních školách testovat na koronavirus metodou PCR. Půjde o 1043 žáků z 18 škol, jež o tento typ testů projevily zájem. Nákup PCR testů schválila ve čtvrtek krajská rada, testovat se bude každé úterý do konce školního roku, řekla novinářům hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Ve středních Čechách je více než 5000 školáků, které mají speciální vzdělávací potřeby. Mohou to být děti mentálně či tělesně postižené nebo mají jiný typ vzdělávacího problému. Většinu speciálních škol zřizuje kraj, zbytek obce a církve.
Kraj poslal ředitelům škol dotazník, zda dávají přednost antigenním, nebo PCR testům, a vyzval je, aby zvážili, co děti zvládnou lépe. Z toho nakonec vzešlo rozhodnutí o zakoupení PCR testů pro 18 škol. Cena jednoho testu je 150 korun, svoz zajistí Hasičský záchranný sbor a společnost Spadia.
Školáci se nyní testují na koronavirus dvakrát týdně antigenními testy, a to v pondělí a ve čtvrtek přímo v zařízeních. Pecková poukázala na to, že PCR testy stačí dělat jednou týdně a v případě pozitivního výsledku už dítě nemusí podstupovat žádný další test.

Koronavirus se v poslední době objevil v 35 školských zařízeních ve středních Čechách. Jde o 23 základních škol, devět mateřských, dvě střední školy a učiliště a jednu dětskou skupinu. Pozitivních v nich bylo 35 žáků a deset pedagogů. Odhalení těchto případů ale podle hejtmanky nelze připisovat testování ve školách, neboť z něj vyplynul mnohem nižší počet nakažených. Například toto pondělí testy ve školách zachytily deset pozitivních dětí z 45.353, následné PCR testy koronavirus potvrdily u pěti z nich.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz