10. 5. svátek má Blažena

Středočeské zimní areály mají za sebou opět podprůměrnou sezonu

31. března 2016   (13:18)
Středočeské zimní areály mají za sebou opět podprůměrnou sezonu
foto: pribram.cz

Podle provozovatelů byly poslední tři zimy spíše slabší.



Provozovatelé středočeských lyžařských areálů hodnotí uplynulou sezonu jako podprůměrnou. Podle nich se opět nepříznivě projevilo teplé počasí. Vysoká návštěvnost byla zejména o lednových víkendech, shodli se správci areálů v anketě ČTK.

"Jednorázově přijelo daleko více lidí na lednové víkendy, než je průměr, ale v celkovém součtu celé sezony bylo samozřejmě lidí podprůměrně," uvedl provozovatel střediska Šibeniční vrch nedaleko Mnichovic u Prahy Jan Zenkl. Podle něj jde o třetí špatnou zimu po sobě. Předchozí sezona byla sice asi o 14 dní delší, v té právě skončené se počty návštěvníků vyrovnaly díky nabitému areálu o lednových víkendech.

Podobně to vidí správce chotouňského střediska Jiří Vorel. "Poslední tři zimy byly hodně srovnatelné - počasí špatné, přírodní sníh žádný, mrazů málo," konstatoval. Mrzí ho, že se tentokrát nelyžovalo o vánočních svátcích, díky lednové návštěvnosti se ale situace zlepšila. "Nebyl to zase takový propadák, jak to vypadalo na začátku," dodal.

Provozovatel střediska na Monínci u Sedlce-Prčice na Příbramsku Jaroslav Krejčí však míní, že tato sezona byla ještě horší než ta minulá. "Hodnotíme ji jako podprůměrnou, jsou lepší," řekl. Podobně se vyjádřil Petr Kroužil z nedalekého zimního areálu v Kvasejovicích. "Byla to snad ještě horší zima než předloňská, ale díky tomu, že jsme měli zasněžení, tak jsme celkem 20 dní jezdili. Ovšem pak přišla tak velká obleva, že jsme přestali," uvedl Kroužil.

Příbramský lyžařský areál Padák byl zavřený dokonce po celou sezonu. Rozhodlo o tom loni na podzim vedení Příbrami na základě ekonomické analýzy provozních nákladů a klimatických podmínek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj kš








Další články

Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Zatímco dříve byla péče o vzhled doménou žen, dnes se do centra pozornosti dostávají … LIFESTYLE Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp Příbram v červnu pořádá největší kulturní akcí roku. Na hornické slavnosti dorazí … NEPŘEHLÉDNĚTE V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží Několik hasičských jednotek zasahuje v Příbrami v Anenské ulici. V neděli 10. května … AKTUALIZOVÁNO Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž Příroda je stále plná květů. Dokvétají některé ovocné strom, louky se plní barvami a … PŘÍRODA Kamiony ničí středočeské silnice. Kraj chystá razantní kontroly i nové váhy Kamiony ničí středočeské silnice. Kraj chystá razantní kontroly i nové váhy Středočeský kraj chce posílit silniční kontroly zaměřené na přetížená nákladní auta a … DOPRAVA Svatohorská alej je zpět! Nový povrch hotový o týdny dřív, MHD znovu jezdí až nahoru Svatohorská alej je zpět! Nový povrch hotový o týdny dřív, MHD znovu jezdí až nahoru Rekonstrukce příjezdové cesty ke Svaté Hoře skončila s výrazným předstihem. Dlažební … AKTUÁLNĚ Mikroplasty máme v krvi, plicích i mozku. Teď je 18letá studentka dokáže z vody odstranit z 95 %. Mikroplasty máme v krvi, plicích i mozku. Teď je 18letá studentka dokáže z vody odstranit z 95 %. Mikroplasty už nejsou jen problém oceánů. Vědci je našli v lidské krvi, placentě, … NEPŘEHLÉDNĚTE Česko čeká prudké ochlazení. Zaprší, na horách může sněžit a ráno hrozí mráz Česko čeká prudké ochlazení. Zaprší, na horách může sněžit a ráno hrozí mráz Po neděli se má opět ochlazovat a podle meteorologů se mohou ranní teploty dostat jen … Den matek klepe na dveře: Máš dárek, nebo zase jen výmluvu? Den matek klepe na dveře: Máš dárek, nebo zase jen výmluvu? Existují dny, na které si člověk vzpomene sám od sebe – narozeniny, Vánoce, první … NEPŘEHLÉDNĚTE
Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech … ZDRAVOTNICTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz