Středočeské zimní areály mají po oblevě méně sněhu, ale stále dobré podmínky
23. února 2023 (17:24)
foto: pixabay
Středočeským zimním areálům po oblevě v posledních dnech ubylo sněhu, nadále ale nabízí lyžařům dobré podmínky. Provozovatelé věří, že předpověď ochlazení v příštím týdnu se vyplní a areály budou v provozu až do konce sezony.
V areálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku ubylo kvůli oteplení asi 20 centimetrů sněhu, mají ho kolem 70 centimetrů. "Ale neohrozilo nás to a hlásí krásné mrazy, tak věřím, že sníh ještě doplníme," řekl spolumajitel areálu Jaroslav Krejčí. Návštěvnost podle něj byla poslední dny spíše slabší. "Od příštího týdne by se to mohlo zlepšit, jarní prázdniny totiž budou na Táborsku a Příbramsku," doplnil.
Zhruba o 30 centimetrů méně sněhu, než před týdnem mají na svahu v Chotouni u Prahy. "Sněhu dost ubylo, ale rozhrnujeme postupně zásoby vytvořené ve větších mrazech, stále je z čeho brát," řekl správce areálu Jan Němeček. Věří, že slunečné počasí přitáhne lidi, týden byl podle něj zatím návštěvností spíš podprůměrný.
Poslední večerní lyžování mají před sebou v sobotu na Šibeničním vrchu u Prahy. "Máme zkušenost, že od března už o něj není takový zájem, obecně se návštěvnost postupně snižuje, ale sněhové podmínky jsou stále dobré," řekl provozovatel areálu Jan Zenkl. Po oblevě mají zhruba 70 centimetrů sněhu. "To rozhodně do půlky března vydrží," doplnil Zenkl.
V Kvasejovicích na Příbramsku leží na svahu od 50 do 70 centimetrů sněhu. "Stále jezdíme a podle předpovědi to vypadá nadějně, že se povedou i další tři týdny do konce sezony," řekl provozovatel areálu Petr Kroužil.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V závěru týdne se výrazně ochladí, teploty spadnou k nule a bude sněžit
•Dnes večer mohou lidé pozorovat blízké setkání Měsíce s Venuší a Jupiterem
•Týden bude zatažený a zpočátku i teplý, ochladí se na víkend
Další články
Noc na sobotu byla tropická. Meteorologové varují, že ta dnešní může přepsat historii
Česká republika má za sebou další mimořádně teplou noc, která se na mnoha místech …
AKTUÁLNĚ
Nebezpečný import: Vzteklina se po letech vrátila do Itálie. Veterináři varují před adopcemi zvířat ze zahraničí
Itálie po více než deseti letech potvrdila případ vztekliny u psa dovezeného z Maroka. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hledáme nejoblíbenější dětské hřiště v Příbrami
Pro rodiče jsou dětská hřiště malým útočištěm: místo, kde se děti vyřádí, kde vznikají …
ANKETA
Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord
Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu …
AKTUÁLNĚ
Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny
Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech …
ZAJÍMAVOSTI
Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu.
Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk …
ZDRAVOTNICTVÍ
Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč
Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A …
ROZHOVOR
U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice
Na silnici II/118 v katastru obce Hluboš na Příbramsku došlo v pátek večer k havárii …
AKTUALIZOVÁNO
Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život
V přítmí brdského lesa pod korunami staletých stromů vyrůstá každé jaro nová generace …
POZNÁVÁME BRDY
Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě
Znovu jsme překročili hranici, která ještě před pár měsíci vypadala jako něco …
AKTUÁLNĚ




