31. 1. svátek má Marika

Středočeské turistické cíle jsou připraveny na léto

24. června 2017   (18:32)
Středočeské turistické cíle jsou připraveny na léto
foto: pribram.cz

Poměrně velkou šanci zaujmout má i nová podoba Nového rybníku.



Návštěvníci a obyvatelé rozlohou největšího a nejobydlenějšího kraje mohou navštívit jak historické památky, tak přírodní koupaliště či kulturní zařízení. Pro cyklisty jsou například připravené speciální vlaky nebo druhá nejdelší síť cyklostezek v republice. Zajímavé programy chystají také třeba ZOO v Chlebech, která slaví 20 let existence či zámek Loučeň na Nymbursku, ten připravil pro děti Léto s Robin Hoodem, nebo jediné české vystoupení populární kapely Elán. Lákavý program chystá také třeba hrad Karlštejn.

Jedním z nových lákadel pro turisty zcela určitě bude koupaliště Nový rybník v Příbrami. Upravené jsou břehy, přibylo dětské vodní hřiště, úplně novou podobu dostal ostrůvek, na kterém je nový altánek a vede k němu nová lávka. Začalo se také pracovat na projektu, podle kterého se do areálu umístí lanové centrum z Klidové zóny Ryneček. „Koupaliště sice není kvůli počasí ještě úplně napuštěné, ale návštěvníci část bez vody využívají jako pláž,“ řekla prozatímní vedoucí městské organizace Sportovní zařízení města Příbram Petra Zelenková. Po sezóně čeká areál další etapa jeho obnovy.

Na červenec i srpen připravil speciální akce hrad Karlštejn na Berounsku. Každou středu je pro zájemce připraveno večerní putování hradem, průvodci návštěvníky seznámí s historií hradu i soukromými a reprezentačními prostorami císaře Karla VI. Vyslechnou si také karlštejnské pověsti. Prohlídky začínají vždy ve 20, 20:30 a 21 hodin.

Kraj je připraven i na rekreační cyklisty. Třeba mezi Prahou a Dobříší jezdí od loňského roku na vybraných spojích i speciální cyklovagon zvyšující kapacitu pro přepravu jízdních kol v turisticky oblíbené lokalitě. Letos bude spojů s cyklovagonem více, a pokud bude mezi cyklisty zájem, může cyklovagon začít jezdit i na dalších spojích.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC








Další články

Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a … Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tento víkend čeká na zájemce zážitková dílna pro děti či komentovaná prohlídka výstavy … ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) upozorňuje seniory na sérii zavádějících … Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,50 … AKTUÁLNĚ Tradiční hokejový duel Střední průmyslové školy opět přilákal diváky na zimní stadion Tradiční hokejový duel Střední průmyslové školy opět přilákal diváky na zimní stadion Den vysvědčení na Střední průmyslové škole v Příbrami se i letos nesl ve sportovním … Nový bazén v Příbrami: víme, co bude uvnitř i co zanikne Nový bazén v Příbrami: víme, co bude uvnitř i co zanikne Příbram udělala další krok k novému plaveckému areálu. Stavební řízení bylo zahájeno … Nepřehlédněte Výroční členská schůze automotoklubu v Zalánech přilákala desítky příznivců motorismu Výroční členská schůze automotoklubu v Zalánech přilákala desítky příznivců motorismu Předposlední lednovou sobotu se v obci Zalány uskutečnila výroční členská schůze … Sportovec Příbramska 2025: Nové kategorie a jasní favorité Sportovec Příbramska 2025: Nové kategorie a jasní favorité Letošní ročník ankety Sportovec Příbramska přináší významné novinky. Organizační výbor … Příběhy z útulku v Lazci: Sam znovu věří lidem, Nela našla záchranu a Coudy čeká na svůj domov Příběhy z útulku v Lazci: Sam znovu věří lidem, Nela našla záchranu a Coudy čeká na svůj domov V útulku Technických služeb města Příbrami v Lazci žije dvanáct psů, kteří mají za … Zvířata
Pololetní vysvědčení: radost i obavy pro děti i rodiče Pololetní vysvědčení: radost i obavy pro děti i rodiče Konec ledna je tady a s ním i pololetní vysvědčení, které se rozdává právě ve čtvrtek …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz