vývoj COVID-19
4. 3. 2021
Bezděkov 1
Bohostice 2
Bohutín 23
Borotice 6
Bratkovice 3
Březnice 50
Buková u Pb 1
Bukovany 5
Čenkov 4
Cetyně 2
Chotilsko 3
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 4
Dlouhá Lhota 9
Dobříš 133
Dolní Hbity 11
Drahenice 2
Drahlín 11
Drásov 5
Drevníky 5
Drhovy 3
Dubenec 1
Dublovice 11
Dubno 5
Háje 10
Hluboš 15
Hlubyně 1
Horčápsko 2
Hřiměždice 4
Hudčice 8
Hvožďany 12
Jablonná 14
Jesenice 4
Jince 46
Kamýk n. V. 15
Klučenice 12
Kňovice 3
Kosova H. 9
Kotenčice 3
Koupě 1
Krásná H. 12
Křepenice 5
Křešín 2
Láz 11
Lazsko 5
Lešetice 2
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 22
Milešov 9
Milín 23
Modřovice 2
Mokrovraty 23
Nalžovice 17
Narysov 9
Nechvalice 10
Nečín 6
Nedrahovice 8
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 3
Nový Knín 30
Obecnice 29
Obořiště 8
Ohrazenice 5
Osečany 12
Ostrov 4
Ouběnice 3
Pečice 6
Petrovice 19
Pičín 6
Počepice 3
Podlesí 17
Příbram 574
Prosen. L. 14
Řadíč 4
Rosovice 19
Rožmitál p. T. 50
Rybníky 5
Sádek 5
Sedlčany 94
Sedlec-Prč. 37
Sedlice 4
Smolotely 3
Solenice 6
Stará Huť 20
Štětkovice 1
Suchodol 2
Svaté Pole 14
Svatý Jan 6
Svojšice 2
Tochovice 8
Třebsko 15
Trhové Dušníky 6
Tušovice 4
Velká Lečice 6
Věšín 6
Višňová 19
Volenice 2
Voznice 7
Vrančice 6
Vranovice 3
Vševily 2
Vys. Chlumec 7
Vysoká u Příbramě 4
Zalužany 5
Zduchovice 10
Županovice 1

Středočeské skiareály jsou ve ztrátě, stále věří v otevření

11. února 2021   (17:48)
Středočeské skiareály jsou ve ztrátě, stále věří v otevření

Skiareál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku je ve ztrátě zhruba 15 milionů korun.


Lyžařské areály ve Středočeském kraji jsou ve ztrátách, provozovatelé ale stále věří, že se sjezdovky ještě v sezoně otevřou, mají dostatek sněhu. Jsou ale nespokojení s přístupem vlády, lednové uvažování vlády o možném spuštění vleků je totiž vyšlo na stovky tisíc korun při zasněžování, zjistila ČTK.

Skiareál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku je ve ztrátě zhruba 15 milionů korun. Čerpá vládní podporu, která nestačí, stále navíc čeká na spuštění programu, který bude kompenzovat zastavené vleky. "Je to tam špatně nastavené, ale alespoň něco bychom dostali, máme problémy s cashflow," řekl ČTK ředitel areálu Jaroslav Krejčí.
Sjezdovku hlídá ochranka, aby na ní nemohli lidé bobovat, poničili by totiž drahý sníh a zasněžovací zařízení. Kvůli vládním nařízením musel Monínec uzavřít i menší sjezdovku, kterou bobařům a sáňkářům nechával.

"Přijela policie a vyzvala nás, ať tam zamezíme shromažďování a lidem bobování neumožňujeme." řekl Krejčí. "Sám sebe přesvědčuji, že se rozjedeme, ale popravdě tomu asi moc nevěřím," dodal. Počasí přitom lyžování přeje, letošní zima je podle něj nejlepší za několik let.
Téměř půlmilionovou ztrátu má nyní lyžařský areál Šibeniční vrch u Mnichovic nedaleko Prahy. Způsobilo ji především lednové zasněžování, kdy areál utratil za elektřinu 350.000 korun. "Utratili jsme stovky tisíc za zasněžování v lednu, kdy vláda uvažovala, že se otevře. To považuji za špatný přístup. Kdyby rovnou řekli, že za tuto sezonu se již vleky nespustí, nějak se s tím srovnáme, ale teď jsme kvůli tomu ve větší ztrátě," řekl ČTK provozovatel Jan Zenkl.

Kdyby se areály otevřely a další tři týdny zůstalo mrazivé počasí, mohlo by se Šibeničnímu vrchu podařit dostat ze ztráty na nulu. "Pokud bude teplo, vezmou nám návštěvnost jiné sporty, hlavně cyklistika," řekl Zenkl. Podle něj je na Šibeničním vrchu nejvíc sněhu v historii.

"Takové hromady sněhu tady opravdu nepamatuju. Je škoda, že je zatím k ničemu," uvedl. Kdyby vláda povolila otevřít sjezdovky, potřebuje Šibeniční vrch 24 hodin na rolbování, pak může provoz spustit v plném rozsahu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
foto: freepik

autor: Jakub Pečenka

Další články

Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Holobrada: Nemocniční péče je v režimu, který by se dal nazvat medicínou katastrof Ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada upozorňuje, že může dojít ke snížení … V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku V Tochovicích kdosi zastřelil tři lišky a pohodil je na kraj remízku Případem se zabývá policie. Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Příbramská nemocnice vyhlásila stav hromadného ohrožení osob Středočeský kraj kvůli velkému počtu pacientů s covidem-19 povolá do nemocnic … Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů Vodohospodáři evidují zvýšené úniky vody a vyzývají ke kontrole objektů V souvislosti s mrazivým počasím a následným prudkým oteplením v minulých dnech … Příbram nabízí finanční podporu rodičům, kteří jsou v tíživé situaci Příbram nabízí finanční podporu rodičům, kteří jsou v tíživé situaci V loňském roce město vyhlásilo veřejnou sbírku. O finanční podporu z této sbírky mohou … Další případ otráveného zvířete na Příbramsku. V Hříměždicích nalezli uhynulé vydří mládě Další případ otráveného zvířete na Příbramsku. V Hříměždicích nalezli uhynulé vydří mládě Líčení otrávených návnad je trýznivá praktika, která může být nebezpečná i pro … Příbramská nemocnice je na pokraji vyhlášení stavu hromadného postižení osob, zasedne krizový štáb Příbramská nemocnice je na pokraji vyhlášení stavu hromadného postižení osob, zasedne krizový štáb Stav hromadného postižení osob je mimořádná událost, při kterém se zdravotnické … 52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej 52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej Pořadatelé hudební akce chtějí po zrušeném loňském ročníku odehrát co nejvíce … Žena na Příbramsku spadla ze skály a skončila v bezvědomí. Místo přivolání záchranky ji lidé odvezli domů Žena na Příbramsku spadla ze skály a skončila v bezvědomí. Místo přivolání záchranky ji lidé odvezli domů Žena podle záchranářů utrpěla vážná poranění v oblasti hlavy.
Příbramská nemocnice se chystá na příliv pacientů, zavírá jedno z chirurgických oddělení Příbramská nemocnice se chystá na příliv pacientů, zavírá jedno z chirurgických oddělení Středočeský kraj zřejmě brzy vyhlásí stav hromadného postižení osob.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz