19. 6. svátek má Leoš

Středočeské lyžařské areály stále nabízejí kvalitní lyžování

16. února 2015   (09:17)
Středočeské lyžařské areály stále nabízejí kvalitní lyžování
foto: pribram.cz

Provozovatelé byli s víkendovou návštěvností spokojeni.



Středočeské lyžařské areály mohou stále návštěvníkům nabídnout kvalitní lyžování. Na sjezdovkách leží půl metru až metr sněhu, zjistila ČTK od provozovatelů sjezdovek, kteří jsou s víkendovou návštěvností spokojeni. Lyžuje se v Chotouni u Prahy, na Monínci na Příbramsku a na Šibeničním vrchu u Mnichovic nedaleko Prahy.

"V sobotu byla malinko menší návštěvnost kvůli počasí a v neděli bylo zase nabito hodně. Sezona je v plném proudu," řekl ČTK provozovatel lyžařského areálu Chotouň u Prahy Jan Němeček. Na sjezdovce tam leží více než 80 centimetrů sněhu a vydržet by měl podle Němečka ještě minimálně měsíc.

Také na Šibeničním vrchu u Mnichovic nedaleko Prahy byl provozovatel areálu Jan Zenkl s víkendovou návštěvností spokojený. "Podmínky jsou vyhovující, dokonce byly i ranní mrazy, takže sníh neubýval," řekl ČTK. O víkendu byl areál naplněn asi ze 70 procent své kapacity. "Dokud vydrží inverze, budeme lyžovat. Pokud teploty stoupnou nad avizovaných osm až deset stupňů, půjde sníh dolů," dodal Zenkl.

"Návštěvnost je úžasná, máme kolem 1000 lidí a asi 95 čísel sněhu," řekl ČTK provozovatel největšího středočeského střediska Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku Jaroslav Krejčí.

Mimo provoz je sjezdovka v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice, která je závislá na přírodním sněhu. Zavřený zůstává i příbramský areál Padák, zadrhla se jednání o prodloužení nájemní smlouvy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: apn mol








Další články

Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník … FOTOGALERIE Velkolepá Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Velkolepá Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z … KULTURA Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš … AKTUÁLNĚ Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tento víkend si budete moci vybrat z opravdu široké nabídky akcí - od historických … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem Rožmitál pod Třemšínem se chystá na událost, která má sílu i legendu. V sobotu 20. … SPORT Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem Březnice se v nadcházejících týdnech promění v centrum letní kultury. Festival … KULTURA NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu Sedmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Citroën nezvládl ve čtvrtek odpoledne … AKTUALIZOVÁNO Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,70 Kč … DOPRAVA
Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života Při hledání domu si lidé často kladou stejnou otázku – hledám místo pro rodinu, nebo … KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz