Středočeské lyžařské areály přijdou o zásadní část sezony
25. prosince 2020 (11:46)
foto: pribram.cz, ČTK
S přechodem do pátého, nejpřísnějšího stupně protiepidemického systému PES se od neděle 27. prosince zastaví provoz lyžařských vleků.
Provozovatelé středočeských lyžařských areálů přijdou v důsledku vládního opatření, podle kterého mají v neděli ukončit provoz vleků, o zásadní část sezony. Ztráty dosáhnou minimálně statisíců korun, řekli provozovatel lyžařského areálu v Chotouni u Prahy Jan Němeček a ředitel areálu Monínec Jaroslav Krejčí.
Podle Němečka byla dosavadní návštěvnost areálu nadprůměrná a právě období kolem Vánoc a Silvestra patří mezi nejobsazenější část sezony v roce. Provozovatel ale zůstává optimistou a bude pokračovat v zasněžování, aby v případě, že by mohl vleky opět spustit, byl svah pro lyžaře připravený. "Celý rok čekáme na sezonu, nadšeni nejsme, ale budeme doufat, že se to brzo zlomí," uvedl Němeček.
Areál Monínec na Příbramsku přijde v následujících týdnech podle ředitele o více než milion korun, celkové ztráty za letošní rok jsou ještě výrazně vyšší. Podle něj není rozhodnutí vlády úplně šťastné, protože v případě lyžování jde o pohyb na čerstvém vzduchu. Na druhou stranu chápe, že každá výjimka je problematická.
Zájem o lyžování také Krejčí popisuje jako vysoký, ale zároveň se v areálu daří zachovat hygienická opatření proti šíření epidemie včetně rozestupů. "Fronty dokážeme regulovat," dodal ředitel. I zde budou pokračovat v udržování sjezdovek a provoz spustí, jakmile to vláda umožní.
Ve Středočeském kraji jsou ještě další dva lyžařské areály. Na Šibeničním vrchu u Mnichovic a v areálu Kvasejovice na Příbramsku, kde provozovatelé začali zasněžovat a dosud se chystali na zahájení sezony.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Rožmitálští hasiči mají novou výstroj. Město uspělo se dvěma dotacemi
Město Rožmitál pod Třemšínem úspěšně získalo dvě dotace na podporu jednotky sboru …
Děti v restauracích: klid pro hosty, nebo diskriminace?
Některé restaurace v Česku i zahraničí zakazují vstup dětem. Zastánci vítají klidnou …
ANKETA
Rozpočtové provizorium se dotkne i financování sociálních služeb. Kraj už obdržel stovky žádostí o dotace
Středočeský kraj obdržel pro letošní rok bezmála šest set žádostí o dotace na …
Městská policie vybavila všechna vozidla defibrilátory. Strážníci mohou zasáhnout ještě před příjezdem záchranářů
Strážníci Městské policie Příbram mají nově ve všech služebních vozidlech k dispozici …
Pod ostružinovou strání se začal psát příběh brdského lesa
Po dusivých vedrech konečně přišla úleva a příroda si mohla zhluboka oddechnout. Věděl …
Příroda
Děti na sociálních sítích: Co skutečně říká zákon a jakou roli hrají rodiče
Máte doma dítě mladší 15 let? A věděli jste, že téměř 80 % dětí v tomto věku už …
Osobák skončil pod traktorem
V pátek 16. ledna přibližně v půl desáté dopoledne zasahovaly složky integrovaného …
Ples města Březnice: slavnostní večer plný hudby, tance a elegance
Kulturní dům v Březnici ožije v sobotu 17. ledna slavnostní atmosférou tradičního …
Jak bezpečně jezdit, když se na silnici střídá voda, led a sníh
Zimní silnice umí překvapit hlavně tam, kde se během pár metrů střídá voda, led a …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,50 …
AKTUÁLNĚ




