8. 6. svátek má Medard

Středočeské lyžařské areály o víkendu navštívilo mnoho lyžařů

17. ledna 2016   (15:46)
Středočeské lyžařské areály o víkendu navštívilo mnoho lyžařů
foto: pribram.cz

Monínec hlásí ideální podmínky pro lyžování.



Středočeské lyžařské areály o víkendu zaznamenali velkou návštěvnost lyžařů a snowboardistů. Sjezdovky stále nabízejí ideální podmínky pro lyžování, k umělému sněhu napadl také sníh přírodní. Vlekaři předpokládají, že jim dobré podmínky k lyžování vydrží alespoň do února, zjistila ČTK.

Největší středočeský lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice má na sjezdovce přes půl metru sněhu. "Každý den nasněžíme kolem 15 až 20 centimetrů sněhu, takže do čtvrtka bude všude minimálně metr," řekl ČTK provozovatel střediska Jaroslav Krejčí.

Mnoho lyžařů a snowboardistů o víkendu dorazilo také do areálu Šibeniční vrch nedaleko Mnichovic u Prahy. "Sjezdovka je v perfektním stavu, máme zhruba od 30 do 90 centimetrů sněhu podle místa. Do čtvrtka by měly být velké mrazy, takže uděláme takzvané sádlo a až přijde obleva, tak budeme doufám minimálně do února lyžovat," řekl ČTK provozovatel Jan Zenkl.

I lyžařské středisko Chotouň u Prahy hlásí podle provozovatele Jana Němečka velký zájem lyžařů. "Nadále mají být mrazy, takže budeme dále zasněžovat. Vidíme to optimisticky," uvedl Zenkl.

Lyžařský areál Kvasejovice na Příbramsku nabízí lyžařům půl metru sněhu a i zde se bude v příštích dnech zasněžovat. "Je krásně, padá do toho přírodní sníh a lidí jezdí opravdu hodně," řekl ČTK provozovatel Petr Kroužil.

Příbramský lyžařský areál Padák se v této sezoně neotevře. Rozhodlo o tom na podzim vedení Příbrami na základě ekonomické analýzy provozních nákladů a klimatických podmínek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: apn mal








Další články

Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se … NEPŘEHLÉDNĚTE Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v … KULTURA Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a … AKTUÁLNĚ Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení „Medardova kápě, čtyřicet dní kape.“ Tahle jedna z nejznámějších českých pranostik se … Hledáte stabilní práci ve stavebnictví? Příbramská firma GREBOS roste a nabízí dlouhodobé uplatnění Hledáte stabilní práci ve stavebnictví? Příbramská firma GREBOS roste a nabízí dlouhodobé uplatnění Pokud hledáte perspektivní a dlouhodobé zaměstnání ve stavebnictví, stojí za to … NEPŘEHLÉDNĚTE Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty) Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno … LIFESTYLE Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho … POČASÍ Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní … KULTURA OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl … VIDEO
Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci Terasa u kulturního domu Belveder, která prošla na jaře kompletní rekonstrukcí, se … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz