Středočeské lyžařské areály měly o víkendu průměrnou návštěvnost
6. února 2022 (18:06)
foto: Michal Netolický/PR/Monínec
Například do skiareálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku dorazilo v sobotu přes 1000 lidí a dnes už méně, asi 500 až 600 lyžařů
Středočeské lyžařské areály měly o víkendu průměrnou návštěvnost. Horší byl hlavně dnešek, kdy lyžování znepříjemňovalo větrné počasí. Střediska podle provozovatelů stále nabízejí slušné podmínky k lyžování.
Například do skiareálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku dorazilo v sobotu přes 1000 lidí a dnes už méně, asi 500 až 600 lyžařů. Návštěvníky podle výkonného ředitele Jaroslava Krejčího odrazovalo počasí, i když vítr nebyl tak silný, jak mnozí zřejmě očekávali. "Ti meteorologové by ani neměli hlásit, že je vítr. Oni pak lidé mají strach," uvedl Krejčí.
V nedalekých Kvasejovicích byla slušná návštěvnost v pátek a v sobotu a dnes spíš slabší. Podle provozovatele Petra Kroužila však šlo stále o lepší průměr.
Provozovatel střediska na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy Jan Zenkl řekl, že návštěvnost byla určitě lepší než minulý víkend, ale vrchol sezony byl podle něj před 14 dny. "Počasí bylo lepší než před týdnem, návštěvnost byla na začátek února průměrná," dodal Zenkl.
Za průměrnou označil víkendovou návštěvnost také provozovatel lyžařského areálu v Chotouni u Prahy Jan Němeček. "Zájem o lyžování byl adekvátní počasí. Byl vítr a nad nulou, takže přeplněno nebylo. Byl to takový průměrný víkendový provoz," řekl.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace
Dobříš se v roce 2026 zaměřuje na rozvoj a modernizaci svých sportovních areálů. Město …
Dobříš
Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru
Sněhové přeháňky v noci na úterý znovu výrazně zatížily už tak oslabené lesní porosty …
FOTOGALERIE
Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf
Ministerstvo zdravotnictví ČR označilo jako nebezpečné dvě barvy na vlasy značky …
Nepřehlédněte
Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky
V úterý 17. února v půl třetí odpoledne zasahovali hasiči, záchranáři a policie u …
Doprava
Počty nemocných chřipkou ubývají, ale stále se podle hygieniků pohybují ve vysokých číslech
Počet lidí s akutním respiračním onemocněním včetně chřipky ve Středočeském kraji v …
Další šance pro Brdy: Projekty na obnovu krajiny startují
Abychom zachovali krajinu pro budoucí generace, je nutné o ni řádně pečovat. A to se …
„Ahoj, půjčíš mi 53 500 Kč? Zítra vrátím!“ Pozor, takhle lákají podvodníci peníze z lidí v Příbrami
Příbramsko včetně zbytku republiky znovu zasáhla lavina podvodů, které ničí důvěru …
Historicky první Školní derby v ledním hokeji přilákalo do Příbrami více než 1 500 diváků
V pátek 13. února se na zimním stadionu v Příbram uskutečnilo historicky první Školní …
Kdo se odváží vyrazit? Masopust v Lázu slibuje tradici i legraci
Únor v Lázu bude letos opět plný hudby, barevných masek a veselí. Tradiční Masopust se …
Route 66 se vrací do Příbrami. XI. ročník přinese novinku v Pražské ulici
Po loňském jubilejním X. ročníku, který už poprvé kompletně převzalo do organizace …
FOTOGALERIE




