15. 4. svátek má Anastázie




Středočeské lyžařské areály mají dobré podmínky, víc se lyžuje i ve všední dny

26. ledna 2023   (14:05)
Středočeské lyžařské areály mají dobré podmínky, víc se lyžuje i ve všední dny
foto: Michal Netolický/PR/Monínec

Ve středisku Monínec mají 45 až 75 centimetrů technického sněhu.


Lyžařská střediska ve středních Čechách mají dobré podmínky a fungují naplno. Pomohl také přírodní sníh, který napadl minulý týden a na svazích některých areálů se stále drží. Díky zimnímu počasí přibylo návštěvníků i ve všední dny.

Ve středisku Monínec mají 45 až 75 centimetrů technického sněhu. Víc lyžařů je tento týden podle spolumajitele Jaroslava Krejčího i ve všední den, a to kolem 200. "Ještě by mohlo být méně mlhy, čekáme, až opadne, abychom mohli začít zasněžovat," řekl.
Více lyžařů během všedních dnů mají i v areálu v Chotouni u Prahy. "Jedeme v plném provozu, podmínky jsou výborné, i lidi to trochu nastartovalo," řekl správce areálu Jan Němeček. Na svahu leží 40 až 70 centimetrů sněhu, který je kombinací technického a přírodního.
Zhruba 15 centimetrů přírodního sněhu mají v horní části sjezdovky v Kvasejovicích na Příbramsku. "To nás vlastně zachránilo, nahoře se teď jezdí na přírodním," řekl provozovatel areálu Petr Kroužil. Technického sněhu je v ostatních částech do 40 centimetrů, zasněžování na plný výkon zatím podle Kroužila není možné. "Ale věříme, že ze soboty na neděli se nám zase povede něco doplnit," uvedl.

Dobré podmínky mají nadále i na Šibeničním vrchu u Prahy. "Sněhu sice od víkendu nepřibylo, ale ani neubylo, předpokládám, že víkend bude v podobném duchu jako ten poslední, kdy jsme měli plno," řekl provozovatel Jan Zenkl.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem … AKTUÁLNĚ Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. … NEPŘEHLÉDNĚTE Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, … AKTUÁLNĚ Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a … NEPŘEHLÉDNĚTE Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. … NEPŘEHLÉDNĚTE Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz