24. 5. svátek má Jana

Středočeské lyžařské areály hlásí ideální sněhové podmínky

9. února 2023   (17:56)
Středočeské lyžařské areály hlásí ideální sněhové podmínky
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Středočeské lyžařské areály hlásí před víkendem ideální sněhové podmínky. Na sjezdovkách leží více než metrová vrstva sněhu a zájem o lyžování je nadprůměrný.


"Během mrazů jsme nadělali sníh, svítí sluníčko, podmínky jsou naprosto ideální. I lidé jsou spokojení, protože sníh neměkne a nejsou plotny," uvedl Jan Němeček z lyžařského areálu v Chotouni u Prahy. Do střediska podle něj míří hodně lyžařů a tvoří se fronty u vleku.

Podle provozovatele areálu Šibeniční vrch u Mnichovic nedaleko Prahy Jana Zenkla jsou nyní nejlepší podmínky k lyžování za celou sezonu. "Máme metr až metr dvacet sněhu, naprosto úžasný povrch a sluníčko připomíná Alpy," dodal Zenkl.
Ideální podmínky a více než metr sněhu nabízí i středisko Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku. Zájem o lyžování je i tam značný. "Jsou znát pražské prázdniny a počasí sedlo, takže jezdí hodně lidí i v týdnu. Ne jako o víkendu, ale jsme spokojeni," řekl spolumajitel areálu Jaroslav Krejčí. Lyžuje se také v nedalekém středisku v Kvasejovicích, kde podle provozovatelů leží na sjezdovce silná vrstva prachového sněhu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě … AKTUÁLNĚ Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její … SPORT Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v … LIFESTYLE Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem … ROZHOVOR Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z … FOTOGALERIE Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání … NEPŘEHLÉDNĚTE Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek Prestižní soutěž Czech Nature Photo zná vítěze jubilejního desátého ročníku. … FOTOGALERIE Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh Ondřej Fejtl je jméno, které dnes v Milíně rezonuje s respektem. Nejen proto, že si tu … ROZHOVOR SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu? SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu? Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně … ZAJÍMAVOSTI
Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz