20. 5. svátek má Zbyšek




Středočeské lyžařské areály byly o víkendu v obležení návštěvníků

25. ledna 2016   (13:21)
Středočeské lyžařské areály byly o víkendu v obležení návštěvníků
foto: pribram.cz

Na Monínec v sobotu dorazilo 1200 lidí.



Lyžařské areály ve středních Čechách byly o víkendu v obležení návštěvníků. Velkému náporu čelila všechna střediska, která jsou v letošní sezoně v provozu. U vleků se tvořily dlouhé fronty, problémy byly i s parkováním.

"Atakujeme rekordy. V sobotu a zejména dnes. Možná lidé cítí, že podmínky se budou zhoršovat," řekl ČTK provozovatel areálu na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy Jan Zenkl. Na sjezdovce podle něj leží 60 až 70 centimetrů sněhu a středisko bude i přes oteplení dál v provozu. "Sněhu máme dost, takže lyžovat budeme. Ovšem sníh bude mokrý, s tím se nedá nic dělat," podotkl Zenkl.

Davy lidí dorazily také do Chotouně u Prahy, kde je na svahu metr až 1,3 metru sněhu. Nabito tam bylo už v sobotu a dnes dorazilo lyžařů ještě více. "Je to totální mraveniště. Takhle velkou frontu jsme tu snad ještě neměli," řekl správce areálu Jan Němeček. Všechny parkovací plochy byly obsazené a lidí na sjezdovce bylo na jeho vkus až moc.

Také v Chotouni se bude i přes oblevu dál lyžovat. Umožní to dostatečné zásoby technického sněhu. "Celý minulý týden jsme zasněžovali. Masa sněhu to drží a stabilizuje to," dodal Němeček.

Stovky lidí zamířily i do střediska v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice na Příbramsku, kde leží na sjezdovce 60 až 65 centimetrů zhutněného sněhu. "Doslova praskáme ve švech. Hrozně nám chybí to, že nemáme zasněžené i horní svahy," řekl provozovatel Petr Kroužil. Na rozsáhlejší zasněžení areálu podle něj zatím nebyl dostatek vody a elektřiny. "Museli jsme to rozdělit na etapy. Jestli ještě přijdou mrazy a nateče rybník, tak horní svah ještě zasněžíme," dodal.

Velkou návštěvnost zažil o víkendu i nedaleký areál Monínec, který je největší ve středních Čechách. Svah tam pokrývá 80 centimetrů sněhu. V sobotu dorazilo 1200 lidí a dnes do 13:00 asi 1000 lyžařů. Správce Jaroslav Krejčí má ale obavu, aby zájem lidí neochabl kvůli oblevě. "Když je deset nad nulou, tak se lidí zmocní panika, že to odtaje. Ten sníh ale bude držet. Bude mokřejší, ale když se bude upravovat, tak to bude hezké lyžování," uvedl Krejčí.

Ve středních Čechách jsou v provozu všechna střediska s výjimkou příbramského Padáku. O tom, že se v této sezoně neotevře, rozhodlo vedení Příbrami na základě analýzy provozních nákladů a klimatických podmínek.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj kš








Další články

V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v … AKTUÁLNĚ Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy. BLESKOVÁ ZPRÁVA Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní … NEPŘEHLÉDNĚTE Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii Judistka Tereza Bodnárová, rodačka z Příbrami, dosáhla na svůj dosud největší … SPORT Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů Po chladnějších a proměnlivých dnech se počasí v Česku začne postupně měnit. Už během … POČASÍ Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič Při havárii osobního auta na D4 u Staré Huti zemřel v noci na úterý jeho řidič. AKTUALIZOVÁNO Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí 18. května zahájilo práce, které jsou … DOPRAVA Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme … Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek … AKTUÁLNĚ
Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz