Středočeské kulturní léto nabídne 65 akcí na 26 místech regionu
24. dubna 2024 (14:46)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Novinkou bude mimo jiné pilotní provoz speciálních autobusových linek, které budou vozit diváky z Prahy přes Mníšek pod Brdy, Dobříš a Příbram na opery Rusalka a Čert a Káča ve Dvořákově památníku ve Vysoké
Pestrou nabídku 65 hudebních a divadelních akcí pořádaných na 26 místech regionu přináší letošní program Středočeského kulturního léta. Diváci se mohou těšit na vystoupení Jitky Molavcové a Richarda Tesaříka nebo na operu Čert a Káča. Program potrvá od 30. května do 25. září, řekl na dnešní tiskové konferenci v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké krajský radní pro kulturu Václav Švenda (Spojenci).
"Jsou to nejen divadelní představení, opera a hudební zážitky, ale například i letní kina, která se odehrávají v nádherných prostorách našich příspěvkových organizací, ať už se jedná o hrady, zámky nebo parky," uvedl Švenda. Loni bylo připraveno 50 akcí, z toho čtyři musely být zrušeny kvůli špatnému počasí. Letošní počet představení je podle Švendy rekordní.
Novinkou bude mimo jiné pilotní provoz speciálních autobusových linek, které budou vozit diváky z Prahy přes Mníšek pod Brdy, Dobříš a Příbram na opery Rusalka a Čert a Káča ve Dvořákově památníku ve Vysoké. "Cena jízdného bude zahrnuta v ceně vstupenky na představení," dodal Švenda.
Kromě Čerta a Káči bude letos novinkou divadelní představení Válka s Mloky, které odehraje soubor příbramského divadla v autentickém prostředí Památníku Karla Čapka. Tradičně úspěšná divadelní představení Divadla bez zábradlí chystá Regionální muzeum v Jílovém u Prahy. V Geoparku Barrandien v Berouně vystoupí zpěvačka a herečka Jitka Molavcová a Richard Tesařík, na hradě Točník písničkář Ivo Jahelka, na zámku ve Vlašimi Daniel Hůlka a v Muzeu T. G. M. Rakovník David Kraus. Návštěvníci Středočeského muzea v Roztokách u Prahy se mohou těšit na koncert kapely Sto zvířat.
Podrobný program festivalu je na www.stredoceskekulturnileto.cz. Kraj na akci přispívá čtyři miliony korun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Příbram začala s rekonstrukcí letního kina
•V Letech byl otevřen památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách
•S horníky se vrátíte do pracovních reálií druhé poloviny 20. století
Další články
Prázdniny mohou skončit tragédií. Policie připomíná, jak ochránit děti před nejčastějšími úrazy
Letní prázdniny jsou pro děti obdobím her, výletů a dobrodružství. Právě během nich …
AKTUÁLNĚ
Chystáte se s chlupáčem za hranice? Takhle zvládnete přípravu bez stresu
Léto je obdobím dovolených a mnoho lidí si odpočinek neumí představit bez svého …
NEPŘEHLÉDNĚTE
PID se propojí s Jihočeským krajem. S jízdenkou nově dojedete i na Orlík nad Vltavou
Cestující veřejnou dopravou ve středních Čechách čeká od středy 1. července několik …
AKTUÁLNĚ
Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník
Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na …
AKTUALIZOVÁNO
Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník
K vážně vypadající dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na silnici 118 u obce …
AKTUALIZOVÁNO
Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit
Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To …
NÁZOR
Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst
Ve Středočeském kraji je na středních školách po druhém kole přijímaček asi 1200 …
AKTUÁLNĚ
Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo
Českou republiku o víkendu zasáhly tropické teploty, po oba dny bylo překonáno …
AKTUÁLNĚ
V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma
Příbram se stane první zastávkou letošního ročníku oblíbené festivalové tour Summer X …
OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show
Příbram zažila v sobotu 27. června nezapomenutelný den plný rodinné zábavy a skvělé …
FOTOGALERIE




