27. 2. svátek má Alexandr




Středočeské kláštery nabídnou i přes zimu prohlídky a výstavy

9. listopadu 2021   (16:18)
Středočeské kláštery nabídnou i přes zimu prohlídky a výstavy
foto: Svatá Hora/PR

Na Svaté Hoře jsou pro zájemce připraveny komentované prohlídky. Návštěvníci se mohou podívat například do sklepení Svatohorského muzea, hodinové věže, klenotnice nebo si mohou prohlédnout vystavené olejomalby.


Kláštery ve středních Čechách nabídnou i přes zimu komentované prohlídky a výstavy a plánují speciální akce. Navštívit bude možné například Sázavský klášter v Sázavě, klášter svatého Františka z Assisi ve Voticích nebo Svatou Horu v Příbrami, informovala dnes Linda Dlouhá ze Středočeské centrály cestovního ruchu.

"Návštěva kláštera rozhodně není nudnou záležitostí a obzvlášť to platí v době, kdy kláštery ožívají a stávají se centry kulturního dění. O akce bývá velký zájem – v Sázavském klášteře například v listopadu pořádají speciální prohlídky po stopách hry Kingdom Come: Deliverance. Nové termíny byly dodatečně vypsány pro velký zájem a všechny už jsou opět obsazené," uvedla projektová manažerka turistické centrály Karolína Kratochvílová.
Poutní areál svatého Prokopa v Sázavském klášteře má po rekonstrukci otevřeno celoročně. Návštěvníci mohou i v zimě absolvovat prohlídkový okruh Český patron svatý Prokop, zahrnující prohlídku kaple svaté Barbory a galerie svatého Prokopa, obnovených varhan i nově pojaté krypty s ostatky svatého Prokopa. Kromě toho se v klášteře pořádají speciální akce, například program pro celou rodinu Vstupujeme do adventu chystaný na sobotu 27. listopadu nebo pásmo Rorate Coeli s Karlem IV. a svatým Bernardem z Clairvaux, jež se uskuteční v komorní opatské kapli o den později. Dlouhodobě nabízený okruh Svatoprokopská Sázava bude zpřístupněn opět od dubna příštího roku.
Klášter svatého Františka z Assisi ve Voticích nabízí komentované prohlídky, během nichž se návštěvníci seznámí s historií kláštera a životem františkánů. Kromě toho jsou v areálu expozice Vlastivědného muzea Voticka, galerie regionálních umělců a zrestaurované věžní hodiny. Vyhledávaná je i stálá expozice kočárků a panenek, obsahující i řadu unikátů, například gumové panenky vyrobené továrnou Baťa. Návštěvníci si nyní mohou prohlédnout sezonní výstavy Postcards from Home a Afghánské výšivky a český patchwork, na prosinec se chystá výstava betlémů.

Na Svaté Hoře jsou pro zájemce připraveny komentované prohlídky. Návštěvníci se mohou podívat například do sklepení Svatohorského muzea, hodinové věže, klenotnice nebo si mohou prohlédnout vystavené olejomalby. V zimním období je potřeba prohlídky předem domluvit.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

U Milína skončilo auto na střeše U Milína skončilo auto na střeše V pátek 27. února ráno havarovalo osobní auto u Milína. Vůz skončil na střeše. DOPRAVA Tipy na víkend: Pohádky, fantasy ples, velké kino i jarní procházka Tipy na víkend: Pohádky, fantasy ples, velké kino i jarní procházka Poslední únorový víkend slibuje na Příbramsku opravdu nabitý program. Čekají vás … Opilec se zavrtal s autem v poli Opilec se zavrtal s autem v poli Ve čtvrtek 26. února po půl šesté v podvečer zasahovali policisté u události za … DOPRAVA Odpad z Příbrami zamíří do Mělníka. Bioodpad bude povinný a podnikatele čekají kontroly Odpad z Příbrami zamíří do Mělníka. Bioodpad bude povinný a podnikatele čekají kontroly Příbram čekají největší změny v odpadovém hospodářství za poslední roky. Směsný odpad … POLITIKA Vodácké mapy lákají i na Příbramsko. Řeky mohou být vstupní branou do Brd i za hornickou historií Vodácké mapy lákají i na Příbramsko. Řeky mohou být vstupní branou do Brd i za hornickou historií Středočeská centrála cestovního ruchu vydala nové vodácké mapy Labe a Vltavy a Sázavy … PŘÍRODA Co skrývá hornický domek? Velikonoční tajemství, které voní po jidáších Co skrývá hornický domek? Velikonoční tajemství, které voní po jidáších Zapomeňte na přeplněné supermarkety a čokoládové zajíce v akci. Pokud chcete letos … VELIKONOCE Příbramští bojovníci uspěli na turnaji Slovak Open v Pezinku Příbramští bojovníci uspěli na turnaji Slovak Open v Pezinku Na mezinárodním turnaji ve slovenském Pezinku se představili hned tři zástupci Rasken … SPORT Řidič dodávky srazil chodkyni, ta na místě zemřela Řidič dodávky srazil chodkyni, ta na místě zemřela Ve čtvrtek 26. února dopoledne srazil řidič dodávky ženu v Sedlčanech. Únorové zastupitelstvo bylo nabité. Odpady, parkoviště u LEKA i prodej statku — přehled toho nejdůležitějšího Únorové zastupitelstvo bylo nabité. Odpady, parkoviště u LEKA i prodej statku — přehled toho nejdůležitějšího Únorové zastupitelstvo bylo nabité od začátku do konce. Zastupitelé řešili roky … POLITIKA
Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky Jaro klepe na dveře a s ním i nejrušnější část roku pro všechny záchranné stanice. Ta … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz