12. 7. svátek má Bořek

Středočeské hotely a penziony zatím na silvestra plné nejsou

4. prosince 2022   (08:39)
Středočeské hotely a penziony zatím na silvestra plné nejsou
foto: freepik

Některé středočeské hotely a penziony v turisticky oblíbených místech jsou zatím zaplněné zhruba z 60 až 70 procent. Provozovatelé věří, že během prosince se rezervace ještě naplní. Lidé se v případě oslav konce roku rozhodují na poslední chvíli a kvůli úsporám volí spíše kratší pobyty.


Poděbradský hotel Felicitas je podle ředitele Lukáše Heryána na silvestra zatím zaplněný zhruba ze 60 procent. O loňském silvestru byl hotel plný. "Porovnání s předchozím rokem je ale složitější, pomáhal nám i dotační program," doplnil. Na pobyty v lázních loni dával stát příspěvek zdravotníkům. Lázeňské hotely jsou podle Heryána z velké části závislé na prodeji balíčků. "Abychom mohli provoz udržet, musíme prodávat balíčky, nabízíme je v délce od dvou do šesti nocí a je vidět, že lidé mají trochu hlouběji do kapsy," doplnil. Na odbyt jdou podle něj více kratší pobyty, celoroční průměrná délka pobytu je podle něj letos pět až šest dní. Hotel Felicitas nabízí 67 pokojů, z toho 17 slouží pro předepsané lázeňské pobyty, zbytek využívají převážně komerční hosté.

Ve skiareálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku nabízí ubytování v hotelu, penzionu i apartmánech. Podle spolumajitele areálu Jaroslava Krejčího se lidé budou ještě v prosinci rozhodovat zejména podle počasí. Silvestr mají zatím obsazený zhruba ze 70 procent. "Teď se to začíná doobsazovat, tak doufáme, že se to povede, vždy se to doplnilo," řekl Krejčí.
Plno zatím nemají ani v kolínském hotelu Theresia v centru města. "Plno jsme mívali, když k tomu byla i nějaká akce, ale to poslední dva roky nebylo a zatím nevíme, jestli něco budeme dělat," řekla Michaela Klepíšová z recepce hotelu. Začátkem prosince má hotel rezervaci jen pro několik pokojů. "To se ale ještě může změnit týden před koncem roku," doplnila Klepíšová.
Kutnohorský penzion Barbora má všech deset pokojů na silvestrovský termín obsazeno. "Obsazenost je v současné době poměrně vysoká," komentoval zájem turistů o předvánoční Kutnou Horu starosta Lukáš Seifert (ODS). Je rád, že město je atraktivní i pro tuzemské návštěvníky, uvítal by však, kdyby se lidé v Kutné Hoře zdrželi déle. "Mluví se o tom, že se prodlužuje doba pobytu v Kutné Hoře, ale to není moc pravda. Prodloužila se jen z 1,8 na 1,9 dne," řekl Seifert. Radnice chce, aby skončila dosavadní praxe, kdy turisté stráví ve městě jen několik desítek minut. Navštíví kostnici, chrám svaté Barbory a zase odjíždějí. "Z rychloturismu město nic nemá," dodal Seifert.

Vedoucí marketingového oddělení krajské turistické centrály Karolína Kratochvílová poukázala na to, že turisty do středních Čech v období před koncem roku láká řada akcí, které se v předchozích letech nemohly konat kvůli pandemii covidu-19. O tom, jaký je zájem o letošní pobyty, ale centrála informace zatím nemá. "Pro nás je to těžké mapovat, na to neexistuje žádná oficiální statistika. Jediný způsob, jak bychom to mohli zjistit, je najmout brigádníka, který by hotely obvolával," řekla Kratochvílová. Podle mluvčí centrály Lucie Vurbsové organizace dostává podobné údaje až zpětně.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova Holubi patří dlouhodobě mezi nejčastější městské živočišné problémy. Ve větších … NEPŘEHLÉDNĚTE Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili … ZDRAVOTNICTVÍ Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři? Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich … PR Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná … AKTUÁLNĚ Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny Středočeský kraj dá půl milionu korun na ozdravný pobyt dětí z Ukrajiny. Dva týdny v … AKTUÁLNĚ Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque Příbramský Senior Point má nové hřiště na pétanque Senior Point v Příbrami, který letos slaví deset let své činnosti, rozšířil nabídku … AKTUÁLNĚ Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd Vzácná orchidej dobývá nové lokality uvnitř Brd Prstnatec Fuchsův patří mezi naše nejkrásnější orchideje. Na první pohled zaujme … POZNÁVÁME BRDY Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké … AKTUÁLNĚ Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální … AKTUALIZOVÁNO
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz