vývoj COVID-19
30. 11. 2020
Bezděkov 1
Bohostice 5
Bohutín 7
Borotice 1
Bratkovice 2
Březnice 24
Bukovany 2
Čenkov 3
Cetyně 4
Chotilsko 1
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 1
Daleké Dušníky 2
Dobříš 54
Dolní Hbity 5
Drahlín 3
Drásov 2
Drevníky 1
Drhovy 1
Dubenec 2
Dublovice 7
Dubno 2
Háje 2
Hluboš 3
Hvožďany 3
Jablonná 1
Jesenice 2
Jince 6
Kamýk n. V. 8
Klučenice 3
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 7
Krásná H. 4
Láz 5
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 6
M. Hraštice 9
Milín 20
Mokrovraty 1
Nalžovice 8
Nechvalice 4
Nečín 6
Nedrahovice 3
Nepomuk 2
Nová Ves p. P. 19
Nové Dvory 1
Nový Knín 9
Obecnice 9
Obořiště 5
Ohrazenice 1
Pečice 4
Petrovice 3
Pičín 1
Počepice 11
Podlesí 5
Příbram 205
Příčovy 5
Prosen. L. 3
Prosenická Lhota 3
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 52
Rybníky 6
Sedlčany 75
Sedlec-Prč. 26
Sedlice 3
Smolotely 1
Solenice 3
Stará Huť 9
Starosedlský H. 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 7
Tochovice 6
Tušovice 3
Velká Lečice 3
Věšín 7
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 5
Vranovice 2
Vševily 2
Vys. Chlumec 8
Vysoká u Příbramě 2
Zduchovice 3
Středočeské firmy se kvůli covidu-19 nechystají zavřít závody

19. října 2020   (06:16)
Středočeské firmy se kvůli covidu-19 nechystají zavřít závody

Na pořadu dne nejsou žádná omezení či zastavení výroby, spíše naopak. Říká David Frodl z Doosan Bobcat EMEA v Dobříši.


Firmy ve Středočeském kraji se kvůli šíření koronaviru zatím nechystají uzavřít své závody. Poukazují na přísná hygienická opatření, která zavedly. Například vlašimský výrobce munice Sellier & Bellot ale zaznamenal nárůst počtu nemocných zaměstnanců a nabírá nové pracovníky, kterých je ovšem v důsledku pandemie nedostatek. Provoz chtějí udržet i tabáková společnost Philip Morris ČR či výrobce kompaktních stavebních strojů Doosan Bobcat EMEA stejně jako další firmy ve Středočeském kraji.

"Výroba v Sellier & Bellot se neomezuje. Firma v tuto chvíli nicméně registruje výrazně více zaměstnanců na nemocenské, zhruba o 100 více než minulý rok touto dobou," uvedlo vedení. Sellier & Bellot nyní zaměstnává 1550 lidí, zásadními produkty firmy je pistolové a revolverové střelivo.
Kutnohorský výrobce tabáku Philip Morris ČR, který v Česku zaměstnává přes 1000 lidí, věří, že se provoz podaří udržet. "Již na začátku března jsme přijali v továrně přísná hygienická opatření a postupy, které jsou účinné po celou dobu. Díky disciplíně našich zaměstnanců a díky všem přijatým opatřením se nám podařilo v továrně v Kutné Hoře udržet provoz bez omezení, podle plánu a věříme, že tomu tak bude i do budoucna," sdělila firma ČTK.
Výroba v závodě Doosan Bobcat EMEA v Dobříši na Příbramsku běží naplno. Firma se 1400 zaměstnanci vyváží do celé Evropy, na Střední východ, do Afriky a částečně do Ameriky a Asie. Podle firmy se daří flexibilně reagovat na poptávku na jednotlivých trzích. "Zároveň investujeme do budoucnosti. Příští týden představíme největší změnu v naší historii, která se bude týkat hned několika produktových kategorií. Vydáváme se cestou inovací, nových technologií a produktových novinek. Na pořadu dne tedy nejsou žádná omezení či zastavení výroby, spíše naopak. V našich provozech uplatňujeme striktní hygienická opatření, aby to tak i nadále zůstalo," uvedl David Frodl z Doosan Bobcat EMEA.

O omezení, nebo zastavení výroby neuvažuje ani výrobce cukrovinek Mars Wrigley Confectionery z Pořící nad Sázavou na Benešovsku, který zaměstnává 340 lidí. "Mars Wrigley Confectionery maximalizuje hygienická opatření, aktuálně neplánuje ani utlumení ani zastavení výroby," uvedla společnost. Podobná situace je v Kovohutích Příbram, kde pracuje téměř 300 lidí. "Máme zakázky a díky dlouhodobým a důsledným preventivním opatřením proti koronaviru můžeme vyrábět," uvedl marketingový manažer firmy Miroslav Jarolímek.
Zastavení výroby neplánuje také královodvorský výrobce pásové oceli Bilstein CEE. Člen představenstva Peter Uhrík poukázal na oživení v ocelářském průmyslu a na to, že situace kolem nových zakázek je stabilní. Více než utlumení kvůli covidu-19 firmu podle něj ohrožuje nespolehlivost dodávek. Bilstein CEE má nyní kolem 140 zaměstnanců, což je podle Uhríka výrazně méně než v minulých letech. "Je to ale spojené s nárůstem produktivity po ukončení investice do nové balicí linky a dalším zvyšováním automatizace na všech úsecích firmy," dodal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
foto: Bobcat

autor: Jakub Pečenka

Další články

Otakar Mrkvička mladší byl nadaný malíř, ilustrátor, scénograf i divadelník Otakar Mrkvička mladší byl nadaný malíř, ilustrátor, scénograf i divadelník Jeho otec byl známým příbramským fotografem a majitelem ateliéru. Původně ale chtěl být malířem. Syn Ota po něm zdědil všechny vlohy a splnil tak nejen svůj sen, ale i otcův. 30. listopadu 2020   (18:59) Středočeská muzea a galerie se otevřou po koronavirové pauze Středočeská muzea a galerie se otevřou po koronavirové pauze Příbramské hornické muzeum od čtvrtka zpřístupní všechny expozice včetně podzemí, možné budou i jízdy důlním vláčkem. 30. listopadu 2020   (15:56) Čas barborek je tady. Jak na to, aby do Vánoc vykvetly? Čas barborek je tady. Jak na to, aby do Vánoc vykvetly? Rozkvetlé barborky by na Štědrý den neměly chybět v žádné domácnosti. Podobně jako věnec se čtyřmi svíčkami jsou barborky oblíbeným symbolem nadcházejících svátků 30. listopadu 2020   (12:36) Ženu srazilo auto, nehodu oznámila až po čtyřech dnech Ženu srazilo auto, nehodu oznámila až po čtyřech dnech Policisté pátrají po svědcích nehody. 30. listopadu 2020   (10:07) Zloděj se vloupal do auta a usnul, vzbudil ho až majitel Zloděj se vloupal do auta a usnul, vzbudil ho až majitel Nyní mu hrozí, že bude usínat za zdmi věznice až osm let. 30. listopadu 2020   (09:53) Otevření hospod je na spadnutí, pivovary ale už sčítají letošní ztráty Otevření hospod je na spadnutí, pivovary ale už sčítají letošní ztráty Ve čtvrtek 3. prosince mohou po měsíci a půl do restaurací opět přijít hosté. Jak se druhá vlna restrikcí podepsala na celoročním hospodaření malých pivovarů na Příbramsku? 30. listopadu 2020   (08:37) Dvacka, granule, deky. I tak přispějete na lepší život koček a psů v útulcích Dvacka, granule, deky. I tak přispějete na lepší život koček a psů v útulcích Nemohou si o ně napsat, ale mají je také. Předvánoční charitativní sbírky pomohou plnit přání našich čtyřnohých přátel. 30. listopadu 2020   (06:19) Příbram zahájila advent on-line, v novodobé historii podruhé bez lidí Příbram zahájila advent on-line, v novodobé historii podruhé bez lidí Před pěti lety znemožnil zahájení adventu anonym, který hrozil bombou. V letošním roce omezila účast lidí pandemie koronaviru. 29. listopadu 2020   (16:47) Základní školy se připravují na příchod všech ročníků Základní školy se připravují na příchod všech ročníků Výuka na základních školách se vrací do prezenční formy. Jistá omezení ale budou i nadále. 29. listopadu 2020   (14:39)
Hornické muzeum Příbram zůstává v kontaktu s příznivci on-line Hornické muzeum Příbram zůstává v kontaktu s příznivci on-line Loni muzeum navštívilo téměř 124.000 lidí, letošní návštěvnost bude kvůli pandemii koronaviru výrazně nižší. 29. listopadu 2020   (09:27)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz