31. 7. svátek má Ignác
Středočeské firmy se kvůli covidu-19 nechystají zavřít závody

19. října 2020   (06:16)
Středočeské firmy se kvůli covidu-19 nechystají zavřít závody
foto: pribram.cz, ČTK

Na pořadu dne nejsou žádná omezení či zastavení výroby, spíše naopak. Říká David Frodl z Doosan Bobcat EMEA v Dobříši.


Firmy ve Středočeském kraji se kvůli šíření koronaviru zatím nechystají uzavřít své závody. Poukazují na přísná hygienická opatření, která zavedly. Například vlašimský výrobce munice Sellier & Bellot ale zaznamenal nárůst počtu nemocných zaměstnanců a nabírá nové pracovníky, kterých je ovšem v důsledku pandemie nedostatek. Provoz chtějí udržet i tabáková společnost Philip Morris ČR či výrobce kompaktních stavebních strojů Doosan Bobcat EMEA stejně jako další firmy ve Středočeském kraji.

"Výroba v Sellier & Bellot se neomezuje. Firma v tuto chvíli nicméně registruje výrazně více zaměstnanců na nemocenské, zhruba o 100 více než minulý rok touto dobou," uvedlo vedení. Sellier & Bellot nyní zaměstnává 1550 lidí, zásadními produkty firmy je pistolové a revolverové střelivo.
Kutnohorský výrobce tabáku Philip Morris ČR, který v Česku zaměstnává přes 1000 lidí, věří, že se provoz podaří udržet. "Již na začátku března jsme přijali v továrně přísná hygienická opatření a postupy, které jsou účinné po celou dobu. Díky disciplíně našich zaměstnanců a díky všem přijatým opatřením se nám podařilo v továrně v Kutné Hoře udržet provoz bez omezení, podle plánu a věříme, že tomu tak bude i do budoucna," sdělila firma ČTK.
Výroba v závodě Doosan Bobcat EMEA v Dobříši na Příbramsku běží naplno. Firma se 1400 zaměstnanci vyváží do celé Evropy, na Střední východ, do Afriky a částečně do Ameriky a Asie. Podle firmy se daří flexibilně reagovat na poptávku na jednotlivých trzích. "Zároveň investujeme do budoucnosti. Příští týden představíme největší změnu v naší historii, která se bude týkat hned několika produktových kategorií. Vydáváme se cestou inovací, nových technologií a produktových novinek. Na pořadu dne tedy nejsou žádná omezení či zastavení výroby, spíše naopak. V našich provozech uplatňujeme striktní hygienická opatření, aby to tak i nadále zůstalo," uvedl David Frodl z Doosan Bobcat EMEA.

O omezení, nebo zastavení výroby neuvažuje ani výrobce cukrovinek Mars Wrigley Confectionery z Pořící nad Sázavou na Benešovsku, který zaměstnává 340 lidí. "Mars Wrigley Confectionery maximalizuje hygienická opatření, aktuálně neplánuje ani utlumení ani zastavení výroby," uvedla společnost. Podobná situace je v Kovohutích Příbram, kde pracuje téměř 300 lidí. "Máme zakázky a díky dlouhodobým a důsledným preventivním opatřením proti koronaviru můžeme vyrábět," uvedl marketingový manažer firmy Miroslav Jarolímek.
Zastavení výroby neplánuje také královodvorský výrobce pásové oceli Bilstein CEE. Člen představenstva Peter Uhrík poukázal na oživení v ocelářském průmyslu a na to, že situace kolem nových zakázek je stabilní. Více než utlumení kvůli covidu-19 firmu podle něj ohrožuje nespolehlivost dodávek. Bilstein CEE má nyní kolem 140 zaměstnanců, což je podle Uhríka výrazně méně než v minulých letech. "Je to ale spojené s nárůstem produktivity po ukončení investice do nové balicí linky a dalším zvyšováním automatizace na všech úsecích firmy," dodal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz