Středočeská zimní střediska nadále nabízejí dobré podmínky k lyžování
2. února 2023 (17:09)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Návštěvnost je průměrná, v týdnech jarních prázdnin by se v některých střediscích mohla zvýšit.
Středočeské lyžařské areály mají dobré podmínky, díky větším mrazům doplnily minulý týden technický sníh. Například ve skiareálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku je ho až 90 centimetrů. Návštěvnost je průměrná, v týdnech jarních prázdnin by se v některých střediscích mohla zvýšit.
"Byly poměrně pěkné mrazy, tak jsme zasněžili a ještě to vypadá na další vlnu, tak budeme pokračovat, ať se připravíme na případnou oblevu," řekl spolumajitel areálu v Monínci Jaroslav Krejčí. V okolí areálu se podle něj drží pět centimetrů přírodního sněhu. Návštěvnost hodnotí jako standardní. "Kolem 200 lidí ve všední den a ještě máme kurzy," doplnil. Areál nabízí i ubytování v hotelu, penzionu nebo v apartmánech, na týdny jarních prázdnin jsou podle Krejčího zatím obsazené zhruba ze 70 procent.
Velmi dobré podmínky čekají na lyžaře také v Chotouni u Prahy, kde je 50 až 70 centimetrů technického sněhu. "Je to fajn, teď se sice trochu oteplilo, ale podmínky jsou stále velmi dobré, z hlediska návštěvnosti je to průměrný stav, v pátek počítáme kvůli pololetním prázdninám s vyšší návštěvností," řekl správce areálu Jan Němeček.
O něco méně sněhu mají v zimním areálu v Kvasejovicích na Příbramsku. Jeho provozovatel Petr Kroužil věří, že s dalšími většími mrazy v příštím týdnu budou v dosněžování pokračovat. "Věříme, že dlouhou turistickou dosněžíme do stavu, že vydrží až do jara," řekl. Návštěvnost o víkendu podle něj byla velmi dobrá, denně si přijelo zalyžovat kolem 300 lidí. Zvýšený zájem očekávají také na jarní prázdniny, zejména z Táborska, Písecka a Příbramska.
Dobré podmínky mají i na Šibeničním vrchu u Prahy, kde je na svahu kolem 60 centimetrů sněhu. "Jarní prázdniny se nás ale dotýkají spíš negativně, protože obvyklí lyžaři odjedou na hory, my jsme spíš na víkendové lyžování," řekl provozovatel areálu Jan Zenkl. Dosavadní návštěvnost je podle něj v aktuální zimní sezoně menší než v minulých letech. "I když jsme mírně zdražili, máme menší tržby," doplnil.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Letní příměstské tábory zabaví sportem, děti poznají i nové zvířecí kamarády
•Lidská „psí“ spřežení opět zabojují o Zlatý nuget Bečánova
•Konec stávky. Příbramští fotbalisté znovu trénují
Další články
Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta
Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března …
POZNÁVÁME BRDY
RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída
Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, …
PR
Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2
Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí …
SPORT
Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině
Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání
Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným …
Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 …
AKTUÁLNĚ
Řidič najel na sraženou zvěř
V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší.
AKTUALIZOVÁNO
Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu
Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy
Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný …
KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných
Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní …
AKTUALIZOVÁNO




